Hejtman Bubeníček: Mile mě překvapil zájem dětí o tématiku školáků ve válečných letech

10.06.2016 15:10

Za účasti hejtmana kraje Oldřicha Bubeníčka a řady významných hostů proběhlo v Terezíně slavnostní předání cen vítězům literární a výtvarné soutěže Memoriál Hany Greenfieldové pro děti a mládež, kterou už dvě desítky let vyhlašuje Památník Terezín ve spolupráci se svými partnery.

Hejtman Bubeníček: Mile mě překvapil zájem dětí o tématiku školáků ve válečných letech
Foto: ČT
Popisek: Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček

Akce byla součástí dvoudenního setkání mladých badatelů, které pokračuje ještě ve čtvrtek 9. června v prostorách Památníku Terezín. Téma letošního vzdělávacího projektu nese název „Školákem ve válečných letech“ a nutno říct, že v rámci uměleckého vyjádření se s ním žáci a studenti všech věkových kategorií zhostili opravdu na výbornou. Výtvarné práce, které jsou součástí výstavy v terezínském Muzeu ghetta, vyjadřují nejen tragickou situaci zákazu vzdělávání v ghettu, ale především víru a naději v lepší budoucnost. „Mile mě překvapil opravdu velký zájem dětí o danou tématiku. Vždyť zrušení vyučování by dnes mnohé asi s radostí uvítaly a vůbec si neuvědomují závažné důsledky takové restrikce,“ uvedl hejtman Bubeníček v rámci prohlídky výstavy oceněných výtvarných děl.

Do projektu se letos přihlásilo téměř dvacet týmů a jednotlivců ze základních a středních škol v České republice s 680 pracemi v obou soutěžích, literární i výtvarné. Jak řekl náměstek ředitele Památníku Terezín Vojtěch Blodig, porotu zaujaly práce svojí neotřelostí, formou i pojetím. Milými slovy zpestřila slavnostní předání zástupkyně Terezínské iniciativy a bývalá vězeňkyně Michaela Vidláková, která zavzpomínala na svá dětská léta strávená v terezínském ghettu z pohledu tajného vyučování.

Memoriál Hany Greenfieldové nese název po dnes již zesnulé inspirátorce soutěže, která z důvodu svého židovského původu také na vlastní kůži zažila útrapy koncentračních táborů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Další prachy v trapu...

22:27 Niedermayer (TOP 09): Další prachy v trapu...

Komentář na facebookovém profilu Ministerstvu průmyslu