Hejtman Bubeníček: Ústecký kraj je SMART, neboli chytrý region

27.04.2019 10:23 | Zprávy

Smart Region fórum Ústeckého kraje 2019 proběhlo jako jedinečná akce svého druhu v Kině Svět v Chomutově.

Hejtman Bubeníček: Ústecký kraj je SMART, neboli chytrý region
Foto: Redakce
Popisek: hejtman Bubeníček (KSČM)

Cílem setkání odborníků na problematiku smart koncepcí a chytrých řešení bylo zahájit dialog s představiteli měst a obcí a občany Ústeckého kraje, který vyústí v propojení konceptů  Smart Villages, Smart Cities a Smart Region.

„Hlavní myšlenkou konference i celého konceptu Smart Region je spolupráce. Spolupráce mezi krajem a obcemi a městy, spolupráce s univerzitami, spolupráce s komerční sférou. Spolupráce, která může pozvednout tento kraj a přenést ho do digitálního věku. Koncept Smart Region není pouze technologickým konceptem, ale především změnou myšlení a přístupu,“ řekl v úvodu konference hejtman Oldřich Bubeníček.

V dopoledním bloku byly účastníkům fóra vysvětleny zásady konceptu Smart Region a představeny výsledky dosavadního působení pracovních skupin. Ty pracují pod Komisí pro Smart Region Ústecký kraj zřízenou Radou Ústeckého kraje. Formát panelové diskuze umožnil interaktivní zapojení návštěvníkům fóra. V odpoledním bloku pak zástupci měst Ústeckého kraje (Děčína, Chomutova a Litoměřic) představili své projekty Smart Cities, o své zkušenosti se podělil Igor Wzoš ze Slovenska a nechyběla informace o podpoře těchto konceptů ze strany Ministerstva pro místní rozvoj.

Pracovní skupina Energetická efektivita se konceptu Smart Regions věnuje ve dvou úrovních, kterými jsou strategické dokumenty a konkrétní rozvojové projekty. Cílem je trvale udržitelná a ekonomicky dostupná energetika, která je v souladu se strategickými plány rozvoje Ústeckého kraje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

vstup do vlády

Jaké jsou vaše 3 hlavní podmínky, přes které nejede vlak, a za jakých byste šli do vlády s ODS a spol? Nebo s ODS už nikdy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hlaváček (STAN): V Praze 11 vznikne nová městská čtvrť

23:08 Hlaváček (STAN): V Praze 11 vznikne nová městská čtvrť

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bytové výstavbě v Praze