Hejtman Červíček: Aktuální stav pandemie vyhodnotila pracovní skupina krizového štábu

05.11.2021 5:34 | Tisková zpráva

Kromě každodenní spolupráce všech subjektů, které se na zvládání pandemie covid-19 za koordinace kraje doposud podílejí, svolal včera hejtman Martin Červíček jednání stálé pracovní skupiny krizového štábu Královéhradeckého kraje.

Hejtman Červíček: Aktuální stav pandemie vyhodnotila pracovní skupina krizového štábu
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček

Tématem jednání bylo mimo jiné vyhodnocení aktuálního stavu pandemie, připravenost nemocnic, koordinace zdravotní péče v kraji a aktuální stavy ve školách a sociálních zařízeních kraje.

„Vývoj pandemie sledujeme prakticky nepřetržitě a pravidelně vyhodnocujeme. Pracujeme na tom, aby nemocnice měly dostatek lůžkové kapacity, připraveného personálu i léků a byly schopné poskytnout adekvátní péči všem pacientům, a já při této příležitosti opět musím poděkovat zdravotníkům a krajským hygienikům za jejich dosavadní práci. Byť jsme druhý nejméně postižený kraj, tak lze konstatovat, že dochází k významnému nárůstu počtu nakažených. Minulou středu bylo 75 nových případů, tuto středu už 262. Klíčové budou velmi pravděpodobně následující dva týdny, kdy lze očekávat další zvyšující se počet nových případů a hospitalizovaných v našich nemocnicích,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

Během středy přibylo 262 potvrzených případů, jedná se o nejvyšší přírůstek za posledních 14 dnů. Růst počtu nových případů v ničem nevybočuje z průměru ve všech krajích. Nárůst je to plošný, ve všech věkových kategoriích.

Anketa

Věříte, že Fialova vláda bude dobře hájit naše národní zájmy?

2%
96%
hlasovalo: 47378 lidí

„S přibývajícím počty nových nakažených roste také počet lidí, kteří potřebují lékařkou péči. V krajských nemocnicích se aktuálně léčí necelých 50 pacientů, ale odhad se pohybuje okolo dvou set hospitalizovaných v následujících dvou týdnech. Vedení jednotlivých nemocnic se proto připravují na rozšíření kapacit covidových lůžek. Zdravotní péči zatím žádná z krajských nemocnic zásadně neomezila, ale připravujeme se na možné omezení části zákroků v dalších týdnech podle vývoje v jednotlivých nemocnicích,“ doplnil Martin Červíček.

Pracovní tým bezpečnostní rady kraje se také zabýval stavem očkování. Během středy vykázali lékaři na území regionu 3 192 očkování, aktuálně je v kraji alespoň jednou očkováno přes 70 % populace starší 16 let. Očkovací místa navyšují denní kapacity v závislosti na počtu dobrovolných zájemců a do očkování vakcínou Pfizer se zapojilo už 128 praktických lékařů ve všech pěti okresech regionu.

Situace krajských v sociálních zařízeních je stabilizovaná. Ve všech platí běží běžná opatření, žádný domov nemusel prozatím přistoupit ke zvláštním opatřením.

Ve čtyřech školách, které zřizuje Královéhradecký kraj, bylo ve čtvrtek celkem 13 žáků pozitivních, 44 žáků v karanténě a tři pozitivní pedagogové. Kompletně není uzavřen žádná škola.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kubisková (Přísaha): Zrušit systém dohod a nechat jenom klasické pracovní úvazky

12:14 Kubisková (Přísaha): Zrušit systém dohod a nechat jenom klasické pracovní úvazky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k novému zákoníku práce.