Hejtman Červíček: Co rok dal, anebo vzal

04.01.2023 5:34 | Ze sítí
autor: PV

Bilance úspěchů a problémů loňského roku na facebookovém profilu

Hejtman Červíček: Co rok dal, anebo vzal
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček

Nastal čas, kdy většina z nás bilancuje, či přijímá nová předsevzetí…. Rok 2022, jako již třetí v řadě, byl v mnohém velmi náročný. Znovu nás postavil do neočekávaných situací a přinesl řadu nejistot. Já jsem pragmatik, a jak jsem již mnohokrát opakoval, člověk, který se snaží vidět sklenici vždy poloplnou než poloprázdnou. Nejprve tedy trochu faktického bilancování.

Když se ohlédnu za uplynulým rokem z pohledu kraje, dovolím si konstatovat, že jsme se s nepředvídatelnými okolnostmi i těžkostmi, které přecházely již z roku předchozího dokázali díky uvážlivému hospodaření a systémovému krizovému řízení vypořádat bez větších komplikací.

Přes narůstající ceny materiálů, pohonných hmot a energií jsme nezastavili žádnou z plánovaných investic. V oblasti dopravy se nám podařilo udržet trend posledních šesti let, kdy investujeme cca 1 mld korun ročně do oprav a rekonstrukcí krajské silniční sítě a zrealizovali jsme celkem 31 dopravních staveb v objemu 1,2 mld korun. Udrželi jsme rovněž rozsah veřejné dopravy, přestože jsme museli díky enormnímu nárůstu cen pohonných hmot zaplatit za tyto služby o 45 mil korun více.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Daniela Kovářová byl položen dotaz

Jste pro referendum?

Podle mě máte pravdu oba tábory. Jeden tvrdí, že si většina lidí Euro nepřeje, druhý, že jsme se k němu zavázali. Nebylo by teda řešením, vyvolat znovu referendum o našem členství v EU a přijetí Eura? Prý se teď nějaký zákon o referendum chystá, podpoříte ho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jakob (TOP 09): Znovuzvolení Luboše Xavera Veselého. Nepochopitelné

4:32 Jakob (TOP 09): Znovuzvolení Luboše Xavera Veselého. Nepochopitelné

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke zvolení Xavera Veselého na další období v Radě ČT.