Hejtman Červíček: Návštěva z Banskobystrického kraje

21.09.2021 4:32 | Tisková zpráva
autor: PV

Předseda Banskobystrického samosprávného kraje Ján Lunter navštívil na pozvání hejtmana Martina Červíčka Královéhradecký kraj. Oba regiony pojí od roku 2003 partnerství, které by se podle obou představitelů mělo dále prohlubovat a rozšiřovat do dalších oblastí. Během dvou dnů strávených na východě Čech navštívila slovenská delegace například zemědělskou společnost Mžany, státní zámek Hrádek u Nechanic a krajské dožínky v Hradci Králové.

Hejtman Červíček: Návštěva z Banskobystrického kraje
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček

„S partnery jsme diskutovali o dosavadní spolupráci našich regionů a o konkrétních možnostech jejího využití – především v oblastí cestovního ruchu, inovací a regionálního rozvoje, v sociální oblasti, školství či zemědělství, které jde v tomto směru příkladem. Tamní zemědělci začali s kolegy z Hradecka spolupracovat mnoho let před vznikem českých i slovenských krajů,“ říká hejtman Martin Červíček.

I letos proto doplnili delegaci z Banskobystrického kraje zástupci slovenských zemědělců. Součástí oficiálního programu tak byla návštěva zemědělské společnosti v Mžanech, jejíž vedení prezentovalo výsledky spolupráce s vysokými školami v oblasti rostlinné výroby a pochlubilo se také úspěchy v chovu sumečka afrického, který obydlel bývalý kravín v Sověticích. Slovenská delegace zavítala i na krajské dožínky v Hradci Králové.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lachnit (ANO): Debata o veřejnoprávních médiích se opět vyhrocuje

9:03 Lachnit (ANO): Debata o veřejnoprávních médiích se opět vyhrocuje

V Česku máme zvláštní talent: dokážeme z úplně obyčejné věci udělat národní tragédii.