Hejtman Červíček: Nemocnice dostaly dalších 86 kyslíkových přístrojů pro léčbu covid-19

15.11.2020 15:39

Královéhradecký kraj rozdistribuoval dalších 86 HFNO přístrojů pro vysokoprůtokovou kyslíkovou léčbu, která se využívá během hospitalizace pacientů se středně těžkými projevy nákazy covid-19.

Hejtman Červíček: Nemocnice dostaly dalších 86 kyslíkových přístrojů pro léčbu covid-19
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček
reklama

„Od ministerstva zdravotnictví jsme obdrželi dalších 86 HFNO přístrojů, které rozvezeme mezi nemocnice v našem kraji. Díky tomu budeme mít dostatečnou kapacitu přístrojů pro tento typ léčby covid-19 a jsme připraveni na zvládnutí situace v nadcházejícím období,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

Nové přístroje kraj rozdělil mezi nemocnice v Náchodě, Broumově, Rychnově nad Kněžnou, Jičíně, Trutnově, Dvoře Králové nad Labem, ale i mezi Fakultní nemocnici Hradec Králové a Nemocnici Vrchlabí.

Anketa

Je v České republice zbytečně moc restaurací?

80%
20%
hlasovalo: 12915 lidí

Už minulý týden kraj obdržel 13 kusů těchto zařízení, která přibyla k těm, co nemocnice již vlastní. Spolu s dalšími 86 přístroji tak bude v Královéhradeckém kraji celkem už více než sto kusů HFNO přístrojů.

Vysokoprůtoková kyslíková terapie (HFNO) je systém pro nosní podávání kyslíku, který je důležitý ve chvíli, kdy pacientův zdravotní stav vyžaduje podporu, ale není natolik vážný jako v případě umělé plicní ventilace.

Kromě materiální pomoci stát kraji pomáhá také personálně. Aktuálně v krajských nemocnicích pomáhá 34 příslušníků Armády ČR. Nově vojáci nastoupí také ve Fakultní nemocnici Hradec Králové.

„Děkuji armádě za poskytnutí pomoci v našich nemocnicích, kde je momentálně potřeba každá volná ruka. Na základě našeho požadavku nově nastoupí osm vojáků také do hradecké fakultní nemocnice, kde budou pomáhat zdravotníkům v péči o hospitalizované pacienty,“ doplnil hejtman Červíček.

Ve čtvrtek 12. 11. bylo v Královéhradeckém kraji podle hygieniků 5941 aktivních případů nákazy covid-19. Nejvíc na Hradecku, Trutnovsku a Náchodsku. Celkem se už v kraji nakazilo téměř 24 tisíc lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Kulhánek: Kdo chce psa bít, hůl si najde

14:00 Hejtman Kulhánek: Kdo chce psa bít, hůl si najde

Reakce na kritiku poslankyně a bývalé hejtmanky Karlovarského kraje Jany Mračkové Vildumetzové