Hejtman Čunek: Na atraktivnost vsetínské hvězdárny přispěje kraj téměř 20 miliony

18.05.2019 21:22 | Zprávy
autor: PV

Hvězdárna ve Vsetíně bude mít vzdělávací centrum i naučnou stezku

Hejtman Čunek: Na atraktivnost vsetínské hvězdárny přispěje kraj téměř 20 miliony
Foto: repro youtube regionalnitelevize.cz
Popisek: Jiří Čunek

Rada Zlínského kraje na svém jednání schválila téměř 20 milionů korun jako příspěvek z rozpočtu na rozvoj areálu hvězdárny Vsetín. Návštěvníci se mohou těšit na vzdělávací centrum, naučnou stezku nebo nové planetárium.

„Cílem je, aby vsetínská hvězdárna byla pro návštěvníky atraktivnější. Řešen bude celý areál hvězdárny a v rámci rozvoje vzniknou nové prostory pro planetárium, přednáškovou místnost a zázemí pro návštěvníky. Stavební práce začnou na podzim a hotovo by mělo být do konce příštího roku. Rozpočet pro celou akci je 20,2 milionu korun,“ popsal hejtman Jiří Čunek s tím, že součástí akce je rovněž vybudování naučné stezky v zahradě hvězdárny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Poradce

Dobrý den, nemyslíte, že je zvláštní, že je váš poradce prošetřován policí až poté, co vám skončil mandát premiéra? Na mě to teda působí dost nedůvěryhodně a vzbuzuje to ve mně pochybnosti o nezávislosti policie. Nebo máte nějaké vysvětlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Metnar: Ministerstvo vnitra je tak silné, jak silní a odhodlaní jsou jeho lidé

22:14 Ministr Metnar: Ministerstvo vnitra je tak silné, jak silní a odhodlaní jsou jeho lidé

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ocenění práce lidí v bezpečnostních sborech.