Hejtman Čunek: Studie proveditelnosti k Investičnímu záměru na novou nemocnici je hotová

04.04.2019 7:31 | Zprávy
autor: PV

Hejtman Jiří Čunek převzal v polovině března Studii proveditelnosti k Investičnímu záměru týkající se výstavby Nové krajské Baťovy nemocnice od doktora Martina Šamaje, šéfa týmu přípravného výboru pro výstavbu Nové krajské Baťovy nemocnice.

Hejtman Čunek: Studie proveditelnosti k Investičnímu záměru na novou nemocnici je hotová
Foto: repro youtube regionalnitelevize.cz
Popisek: Jiří Čunek

Přípravný výbor tvoří tito odborníci - primáři z krajských nemocnic MUDr. Jeník, MUDr. Macko, MUDr. Latta, MUDr. Kojecký, MUDr. Pelková, MUDr. Tesař, MUDr. Gabrhelík, MUDr. Slováček a MUDr. Skládal, ale také vedoucí odboru krajského úřadu – za ekonomiku Ing. Zmeková, za investice Ing. Pecháček, Ing. arch. Hovořáková a další pracovníci úřadu, za architekty z atelier-r Ing. arch. Pospíšil. Nedílnou součástí investičního záměru je také urbanisticko-objemová studie nebo studie předpokládaného dopravního zatížení v Malenovicích.

„Materiál má 417 stran a byl předložen k projednání členům všech dotčených výborů zastupitelstva. Poté bude investiční záměr projednán na krajském zastupitelstvu, které je naplánováno na 8. dubna," sdělil hejtman Jiří Čunek a dodal: „Věřím, že po seznámení se se zpracovaným investičním záměrem podpoří všichni zastupitelé výstavbu nové nemocnice v Malenovicích, protože správnost našeho rozhodnutí stavět novou nemocnici, ale i výpočet ceny potvrdil také posudek zpracovaný představiteli Fakulty managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kteří jsou docenty ekonomie a podnikových financí."

Kraj nemocnici ufinancuje

„Tato studie a další materiál prokázaly, že výstavba nové nemocnice je daleko jednodušší, rychlejší a pro kraj ekonomicky výhodnější a to z toho důvodu, že nová nemocnice má rozpočet 8 miliard korun a rekonstrukce staré by stála minimálně 10 miliard korun. Finanční analýza ukázala, že kraj postavení nové nemocnici z ekonomického hlediska ufinancuje," uvedl hejtman Jiří Čunek a dodal: „Tyto závěry potvrdila také banka, které jsme analýzu nechali posoudit."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Minčič (ODS): Od píky

17:38 Minčič (ODS): Od píky

Komentář člena ODS Liberec Jiřího Minčiče k aktuálnímu dění nejen ve straně, ale na politické pravic…