Hejtman Grolich: Jihomoravský kraj chystá ubytování pro uprchlíky

28.02.2022 16:02 | Tisková zpráva

Jihomoravský kraj se během dnešního dopoledne (28. února 2022) snažil mapovat volné kapacity ubytování pro přicházející migranty z Ukrajiny.

Hejtman Grolich: Jihomoravský kraj chystá ubytování pro uprchlíky
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Jan Grolich

Jak konstatoval hejtman Jan Grolich, v této chvíli má kraj v nejrůznějších hotelích a ubytovacích zařízeních zjištěno na 500 volných míst. „Ověřoval jsem to dnes v poledne, od té doby se to číslo rozhodně navýšilo. Předpokládám, že během dneška a zítřka budeme rozhodně na čísle, které bude v tisících,“ uvedl hejtman Jan Grolich.

Jak dodal hejtman, úmyslně hovoří o hotelech a penzionech. „Chceme pro uprchlíky zajistit důstojné podmínky. Nebudeme tedy v této první vlně řešit lehátka v tělocvičnách. Oslovujeme proto zařízení se zajištěným stravováním a veškerým potřebným zázemím,“ říká hejtman.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Tisková zpráva

Proč by se Ukrajina měla vzdát svého území?

Jde přeci o princip, proč ustupovat agresorovi? A proč vám taky píšu je, že nechápu, jak jste to myslel, že bude Ukrajina válčit o své zájmy do posledního Čecha či Slováka. Vždyť přeci ČR žádné vojáky do boje na Ukrajinu nevysílá, co vím, tak tam šlo válčit jen pár lidí dobrovolně a vláda ani vojáky...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Neefektivní nákupy, odchody vojáků a napětí v čele armády

13:23 Vích (SPD): Neefektivní nákupy, odchody vojáků a napětí v čele armády

Ministerstvo obrany České republiky čelí rostoucí vlně kritiky. Na pozadí geopolitického napětí a po…