Hejtman Grolich: Kdo máte zdravé ruce, přijeďte pomoct řemeslníkům

17.07.2021 10:23

Všichni dobrovolníci, kteří chtějí o víkendu přijet pomoct, jsou vítaní. Místní sice shánějí hlavně řemeslníky, potřeba jsou ale každé další ruce, vyzval po jednání Krizového štábu Jihomoravského kraje v Podivíně hejtman Jan Grolich.

Hejtman Grolich: Kdo máte zdravé ruce, přijeďte pomoct řemeslníkům
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Jan Grolich

Stačí dojet do obcí a hlásit se na kontaktním místě, které je všude kromě Lužic a Pánova. Tam je potřeba se domlouvat napřímo.

Anketa

Souhlasíte, aby se pokuty za opakované přestupky odečítaly ze sociálních dávek?

97%
1%
hlasovalo: 18015 lidí

„Hrozně moc to pomůže. Kdo má dvě zdravé ruce, ať přijede a pomůže řemeslníkům,“ prohlásil hejtman Jan Grolich.

Český červený kříž zaplatí odhadce, kteří pomůžou lidem v terénu vyčíslit škody, aby mohli žádat o dotace z Ministerstva pro místní rozvoj. „Kontakty na odhadce dostanou na obci. Připravených je jich více než 100. Práci jim zaplatí, vezmou si doklad a Český červený kříž jim ho proplatí přímo v hotovosti, stanoviště budou mít v každé z obcí,“ upřesnil Grolich.

Hasičům zbývá zbourat ještě 11 složitějších objektů. Do konce týdne by měli skončit s demolicemi v Mikulčicích a budou se snažit dokončit a předat i Hrušky. Se 140 hasiči v terénu teď spolupracuje 30 vojáků, desítky příslušníků Armády ČR pomáhají v obcích. Policisté nadále pomáhají hasičům při demolicích a střeží pořádek v obcích i na skládkách.

Připojení na elektřinu je kompletně obnovené v Pánově, během dnešního dne by mělo fungovat i v celých Hruškách. Nejpozději do 26. července by měly být na elektřinu připojené všechny domácnosti ve všech zasažených oblastech.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

8:17 Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

Co je vlastně cílem politiky Green Deal, Agenda 2030 a Migračního paktu? Destrukce a sebevražda Evro…