Hejtman Grolich: Kraj se opět připojil ke kampani Suchej únor

19.01.2022 22:13

Jihomoravané si mohou vyzkoušet svou vůli a celý únor vydržet bez kapky alkoholu. Hejtman Jan Grolich udělil kampani Suchej únor záštitu, kraj jí poskytne komunikační podporu.

Hejtman Grolich: Kraj se opět připojil ke kampani Suchej únor
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Jan Grolich

Zdravotně osvětová kampaň, která pomáhá široké veřejnosti prověřit její vztah k alkoholu a změnit zaběhlé návyky, letos slaví jubilejní 10. ročník. Důvodem jejího vzniku je nadměrná spotřeba alkoholu v České republice.

Více než 1 milion lidí v Česku pije rizikově alkohol. Jen loni si měsíční střízlivost vyzkoušelo až 700 tisíc lidí – každý druhý omezil konzumaci i po únoru.

„Stojí za to si vyzkoušet, jestli si dokážu říct - chci nebo nechci pít? Když nedám ani ten nejkratší měsíc v roce, tak bych asi měl minimálně zbystřit. Zvládnout se to dá i v našem vinařském kraji. Sklenka vína chutná nejlíp, když jsme svobodní,“ řekl ke kampani jihomoravský hejtman Jan Grolich.

„Nepít alkohol není nic nenormálního. Tato akce má pomoci lidem, kteří pijí alkohol rizikově, a je vidět, že nějaké výsledky má. Proto těmto celospolečenským kampaním určitě fandím. Já osobně do měsíčního alkoholového půstu půjdu,“ uvedl radní pro zdravotnictví Jiří Kasala.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Kdo nese odpovědnost za situaci v Praze? Vláda nebo Vy?

Jako primátora se vás ptám. Jak je možné, že se v jiných krajíc řeší, zda mají pro uprchlíky kapacity (ubytovací, zdravotní, sociální, práci…),v Praze toto evidentně nikdo neřešil, nikdo se lidí neptal. Víte mě to přijde tak, že hlavně pažané jsou solidární hodně, ale zbytek republiky méně a ze všeh...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Síkela: Dvoutřetinové snížení dodávek plynu z Ruska do konce roku 2022 není dosažitelné

14:33 Ministr Síkela: Dvoutřetinové snížení dodávek plynu z Ruska do konce roku 2022 není dosažitelné

Projev na 25. schůzi Senátu 18. května 2022 – Sdělení Komise Evropskému parlamentu, Evropské radě, R…