Hejtman Grolich: Na jižní Moravě praktici očkují nejvíc ze všech krajů

11.07.2021 10:54

Milion. Počet naočkovaných dávek vakcín v Jihomoravském kraji ve čtvrtek 8. července 2021 překonal magickou hranici. Jižní Morava je v celostátních statistikách na druhém místě za hlavním městem Prahou.

Hejtman Grolich: Na jižní Moravě praktici očkují nejvíc ze všech krajů
Foto: Repro Facebook Jan Grolich
Popisek: Jan Grolich (KDU-ČSL)

„Musím v této chvíli poděkovat všem, kdo se nechali naočkovat. Projevili tak mimořádnou společenskou odpovědnost. Poděkování za profesionálně odvedenou práci patří všem subjektům, které očkování provádějí. A to ať už jde o očkovací místa v kraji, která do této chvíle aplikovala přes 850 tisíc dávek, nebo praktické lékaře, kteří jich naočkovali 150 tisíc. Mimochodem toto číslo hovoří o tom, že na jižní Moravě praktici očkují nejvíce ze všech krajů České republiky,“ konstatoval dnes v prostorách očkovacích centra na brněnském výstavišti hejtman Jan Grolich. Aktuálně je na tom Jihomoravský kraj ze všech našich regionů nejlépe, co se týká odbavování registrovaných (tedy délky front).

I přes překonanou „laťku“ jednoho milionu podaných dávek platí, že očkování má smysl. Hejtman apeluje především na vakcinaci ještě nenaočkovaných – zejména seniorů. „Skupina 65+ je naprosto zásadní proto, aby v následující vlně nezačal znovu vznikat tlak na nemocnice,“ vysvětluje hejtman.

Dle oficiálních statistik Ministerstva zdravotnictví je zhruba každý pátý diagnostikovaný na covid-19 ve věkové skupině 65+ hospitalizovaný, každý desátý diagnostikovaný nad 65 let zemře. Očkování by pak v případě nákazy mělo výrazně zmírnit průběh onemocnění. Aktuální zájem o očkování ve skupině 65+ se pohybuje kolem 80 procent. Další podrobné informace naleznete na veřejném dashboardu JMK (ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondrák (ANO): Piráti jsou absolutně nepředvídatelní

14:51 Vondrák (ANO): Piráti jsou absolutně nepředvídatelní

Komentář na facebookovém profilu k neurčitostem pirátského programu