Hejtman Grolich: Naše složky velice dobře spolupracují a dokážou si pomáhat

12.06.2021 19:38

Nakažených skokově přibývalo, telefonní linky hygieniků už nestačily. V takzvané druhé vlně, nejkritičtějším období pandemie covidu-19, proto začali Krajské hygienické stanici JMK s trasováním nemocných a jejich kontaktů pomáhat i zaměstnanci Krajského úřadu Jihomoravského kraje. Nyní se jim dostalo oficiálního poděkování.

Hejtman Grolich: Naše složky velice dobře spolupracují a dokážou si pomáhat
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Jan Grolich, 4. hejtman Jihomoravského kraje

Na přelomu podzimu a zimy linky pravidelně obsluhovalo osm úředníků ze čtyř různých odborů (zástupci vnějších vztahů, životního prostředí, odboru investic a majetku). Trasování se loni věnovali od 9. října do 11. prosince, každý den v době mezi osmou hodinou ráno až třetí hodinou odpoledne.

Celkem pomáhalo jihomoravským hygienikům s trasováním přibližně 200 lidí. „Ukázalo se, že naše složky velice dobře spolupracují a dokážou si pomáhat. Když někdo zavolá „mayday“, někdo se ozve a nabídne pomocnou ruku. Telefonisté se určitě nesetkávali jen s příjemnými hovory a já jim za každý z nich děkuji,“ vyzdvihl Jihomoravský hejtman Jan Grolich.

„Bylo to dlouhé a pomoci si opravdu vážíme. Někteří měli i více než tisíc hovorů,“ doplnil ředitel Krajské hygienické stanice JMK David Křivánek. Ocenění pro své zaměstnance - dobrovolníky - si z jeho rukou převzali i zástupci dalších institucí: například Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje, Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj nebo Knihovny Jiřího Mahena v Brně.

Kromě pomoci s trasováním obsluhovali někteří zaměstnanci Krajského úřadu Jihomoravského kraje taky Informační krizovou linku JMK, na níž během první covidové vlny na jaře 2020 radili lidem, jak se orientovat v době celosvětové epidemie a jak správně chápat vydaná nařízení. Po spuštění očkování od poloviny ledna tohoto roku začali pomáhat i s registrací.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipavský (Piráti): Pokud má premiér všech pět pohromadě... Má?

11:38 Lipavský (Piráti): Pokud má premiér všech pět pohromadě... Má?

Komentář na facebookovém profilu k šéfovi BIS Michalu Koudelkovi.