Hejtman Hašek: Babišův hnojomet neví, že jsem jedním z nich - také "hasím", a to spoustu problémů

14.08.2016 14:04

V sobotu se zoufalý holdingový hnojomet MfDnes zaměřil na můj vztah k dobrovolným hasičům. Vážím si obrovským způsobem jejich práce, nasazení i obětavosti a podporuji kontinuálně dobrovolné hasiče i další složky IZS od mého nástupu do funkce hejtmana Jihomoravského kraje a tedy šéfa krajského IZS.

Hejtman Hašek: Babišův hnojomet neví, že jsem jedním z nich - také "hasím", a to spoustu problémů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

Za 8 let jsem zažil řešení mnoha mimořádných událostí, nevyjímaje velké povodně, požáry, sesuvy svahů a neumím si představit, jak bychom je bez dobrovolných i profesionalních složek IZS zvládli. Vim také dobře z komunální úrovně, že bez dobrovolných hasičů se neobejde žádná obec ani její samospráva i v jiných potřebách než "jen" řešení krizových situací.

Hasiči jsou solí spolkového života predevším na našem venkově a cením si velmi také jejich práce s mládeží. Na jižní Moravě na můj návrh krajská samospráva každoročně z rozpočtu Jihomoravskéhom kraje podporuje jak vybavení technikou, opravy hasičských zbrojnic, tak i spolkovou činnost Sdružení hasičů Čech ,Moravy a Slezska a Moravské hasičské jednoty, stejně tak významné akce v oblasti požárního sportu, jako bude např. za dva týdny také republikový šampionát v Brně.

Se SH ČMS i MHJ kraj spolupracuje na základě dlouhodobých memorand, mj.v rámci teto spolupráce s hasičskými spolky došlo od roku 2010 také k postupnému vybavení všech okresních sdružení i krajského sdružení dopravní technikou, která patří jihomoravským dobrovolným hasicum a ti ji využívají podle svých stavovských předpisů.

Při své práci a kontaktech s dobrovolnými hasiči jsem se v průběhu let rozhodl stát se jedním z nich, vždyť hejtman v přeneseném slova smyslu také často "hasí" spoustu problémů, nejen v rámci IZS. Stal jsem se tedy členem Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska se všemi právy a povinnostmi, včetně práva nosit slavnostní uniformu podle příslušných předpisů sdružení.

Nesmírně si vážím i ocenění, která jsem získal od složek IZS, včetně nejvyššího hasičského vyznamenání-Řádu sv.Floriána či Řádu Tita Kršky. Ještě jednou při příležitosti dnešního dalšího špinavého útoku Mladé fronty Dnes děkuji za práci všem jihomoravským dobrovolným i profesionálním hasičkám a hasičům, přeji jim vždy úspěšný zásah, pokud bude potřeba a poté šťastný návrat na hasičské zbrojnice a stanice a k jejich blízkým. 

Kdyby MfD řekla, mohl jsem jim dodat fotku...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

STAN: Chystá se tunel za 70 milionů, Jermanová odmítá návrhy opozice

16:06 STAN: Chystá se tunel za 70 milionů, Jermanová odmítá návrhy opozice

Středočeská koalice v čele s hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou se na pondělním zastupitelstv…