Hejtman Hašek: Jihomoravský kraj se představuje na veletrhu REGIONTOUR 2015

15. 1. 2015 11:55

REGIONTOUR 2015 začal na brněnském výstavišti dnes a trvá až do neděle 18. ledna 2015.

Hejtman Hašek: Jihomoravský kraj se představuje na veletrhu REGIONTOUR 2015
Foto: red
Popisek: Exhejtman Michal Hašek

Zahájení veletrhu se zúčastnil předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová či kardinál Dominik Duka. Při zahájení jsem poděkoval za včerejší vládní podporu motocyklové Velké ceny. Velká cena k Brnu a jižní Moravě patří. Je to něco, co propaguje náš kraj po celém světě, k zahájení veletrhu je to ten nejkrásnější dárek.

Jihomoravský kraj prezentuje svou ucelenou nabídku turistických možností v jedné expozici. Je zde soustředěna jak nabídka tematická (jako cykloturistika, vinařství, lázeňství, galerie a muzea, Baťův kanál a dopravní infrastruktura), tak regionální (tj. zástupci turistických oblastí Jihomoravského kraje: Brno a okolí, Moravský kras a okolí, Znojemsko a Podyjí, Pálava a Lednicko-valtický areál a Slovácko). Domácí nabídku obohacují zahraniční partneři kraje.

Jihomoravský kraj představuje nejen tradiční atraktivity cestovního ruchu, ale mj. i vybudování muzejní expozice ve vile Löw-Beer v Brně, nové multifunkční centrum, které nabídne své prostory pro vzdělávací a kulturní aktivity v atraktívním opravených prostorách jízdáren zámku Lednice a v neposlední řadě VIDA! Science Centre, jehož cílem je popularizace, propagace a medializace výzkumu a vývoje.

Součástí čtvrtečního otevření expozice Jihomoravského kraje byl podpis Memoranda o spolupráci s Národním památkovým ústavem.Jeho smyslem je, aby turista a návštěvník kraje nemusel řešit vstupenky do památek různých zřizovatelů, ale aby si vychutnával plynule bez stresu v pokladnách těchto zařízení to, že přijel na jižní Moravu a že se zde chce pobavit, podívat se na něco nádherného a užít si náš kraj.

Celý veletrh provází bohatý doprovodný program. Kromě tiskových konferencí k novinkám turistické sezóny, představení společného materiálu moravských krajů (tentokráte Gastronomie a folklór Moravy a Slezska), na stánku kraje hraje cimbálová hudba i retrohudba, je možná ochutnávka moravských vín, probíhají soutěže o drobné ceny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hamáček: Problémy s narušováním pořádku a nočního klidu při technoparty jsou už pro obce neúnosné

6:34 Ministr Hamáček: Problémy s narušováním pořádku a nočního klidu při technoparty jsou už pro obce neúnosné

Obce mohou efektivněji regulovat problémové technoparty. Ministerstvo vnitra připravilo vzor nové vy…