Hejtman Havel: Vůči bývalým sportovcům má naše společnost dluh

30.11.2015 19:39

Hejtman Karlovarského kraje Martin Havel se včera sešel se členy Nadace západočeských olympioniků, aby jim předal finanční podporu za skvělou reprezentaci regionu na domácích i zahraničních soutěžích. Bývalí špičkoví sportovci si mezi sebou rozdělili

Hejtman Havel: Vůči bývalým sportovcům má naše společnost dluh
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Karlovarského kraje JUDr. Martin Havel

Karlovarský kraj věnoval Nadačnímu fondu západočeských olympioniků o 30 tisíc korun více než vloni. Příspěvek včera obdrželo celkem deset sportovců, a sice fotbalista a hokejista Jiří Feureisl, hokejový trenér Josef Koller, volejbalistka Jana Růžičková, trenéři házené Štěpán Sláma a František Vondrášek, trenér vzpěračů Miroslav Vrbka, boxer Jaroslav Šlais, vzpěrač Jan Nagy, atlet Miroslav Štrunc a trenér atletiky Otakar Vaněk.

„Jsem rád, že kraj může podpořit bývalé sportovce, vůči kterým má naše společnost dluh. Velice si vážím jejich úspěchů a budu rád, když jim budeme moci i nadále finančně pomáhat,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Nadační fond západočeských olympioniků se snaží dlouhodobě podporovat bývalé sportovce, kteří se dostali do tíživé životní situace. Tito lidé reprezentovali naši vlast bez jakéhokoliv nároku na finanční odměnu, jež by je zabezpečila do budoucna. Setkání se účastnila i poslankyně Parlamentu ČR Markéta Wernerová, která s předsedou správní rady neziskové organizace Vladimírem Jarým diskutovala o podpoře bývalých sportovců, například formou renty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mach (Trikolóra): Doba byla zralá na pád diktatury

5:34 Mach (Trikolóra): Doba byla zralá na pád diktatury

Komentář na facebookovém profilu k výročí 17. listopadu 1989