Hejtman Holiš: Chceme hlavně kratší dobu na čekání na test

16. 11. 2020 8:36

Poprvé se v novém složení sešel zúžený Krizový štáb Zlínského kraje, zřízený za účelem řešení epidemické situace v souvislosti s výskytem koronaviru.

Hejtman Holiš: Chceme hlavně kratší dobu na čekání na test
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Holiš, nově zvolený hejtman Zlínského kraje
reklama

Prostřednictvím videokonference se setkání účastnil také ministr vnitra Jan Hamáček, který je předsedou Ústředního krizového štábu České republiky. „Svolal jsem Krizový štáb Zlínského kraje, abychom se s kolegy seznámili s vývojem epidemické situace v našem kraji. Zajímaly nás také informace od ministra vnitra Jana Hamáčka, se kterým jsme se chtěli poradit, abychom situaci v kraji zvládli ještě lépe,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Anketa

Je v České republice zbytečně moc restaurací?

80%
20%
hlasovalo: 12908 lidí

S ministrem vnitra Janem Hamáčkem členové krajského krizového štábu konzultovali možnost poskytnutí dalšího mobilního týmu, který zajišťuje odběry u zdravotně handicapovaných osob, jež nemají možnost se dostavit na odběrové místo. Ministr Hamáček rovněž informoval o novém systému hodnocení pro uvolňování nebo zpřísňování opatření s názvem PES, který dnes veřejnosti představí Ministerstvo zdravotnictví. Od 18. listopadu ve vrátí do škol žáci prvních a druhých tříd základních škol. Znovu se také otevřou speciální základní školy pro handicapované. Další uvolňování se zatím neplánuje.

Krajský krizový štáb se také seznámil s aktuálním vývojem epidemické situace ve Zlínském kraji. „Situace v kraji se pomalu zklidňuje, počty nakažených se snižují. Nejzasaženější jsou aktuálně Vsetínsko, Valašské klobouky a Valašské Meziříčí. Chceme změnit hlavně kratší dobu na čekání na test, připravit kraj na testování v sociálních službách, zejména chceme další mobilní odběrové místo a chceme změnu v komunikaci směrem do celého kraje. Naši zdravotníci s vypětím veškerých sil situaci zvládají, ovšem je potřeba jim v tom pomoci a dodržovat platná nařízení. Všem lidem, kteří opatření dodržují, děkuji,“ doplnil hejtman Radim Holiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Feri (TOP 09): Uvědomujete si vůbec, jaký signál tím dáváme?

22:25 Feri (TOP 09): Uvědomujete si vůbec, jaký signál tím dáváme?

Projev na 79. schůzi Poslanecké sněmovny 19. ledna 2021 ke krizovému zákonu