Hejtman Holiš: Na veřejnost se vakcína dostane někdy v průběhu února, možná až v březnu

28.12.2020 6:37

Aktuální epidemická situace ve Zlínském kraji, naplněnost nemocnic a plán očkování patřily k hlavním tématům, kterými se prostřednictvím videokonference zabýval zúžený Krizový štáb Zlínského kraje, svolaný hejtmanem Radimem Holišem.

Hejtman Holiš: Na veřejnost se vakcína dostane někdy v průběhu února, možná až v březnu
Foto: Archiv Radima Holiše
Popisek: Nový hejtman Zlínského kraje Radim Holiš (ANO)
reklama

„Situace ve Zlínském kraji stále není jednoduchá, nejsme už ale nejhorší, rizikové skóre podle PES nám již několik dní nestoupá. Děkuji proto lidem, že vyslyšeli naše prosby, abychom byli opatrní a maximálně se snažili dodržovat opatření. Nyní se připravujeme na to, co by nám mělo pomoci koronavir porazit, a to je vakcinace. Na konci prosince a v lednu začneme očkovat zaměstnance zdravotnických a sociálních zařízení ve Zlínském kraji. Na veřejnost se vakcína dostane někdy v průběhu února, možná až v březnu. Prosím tedy všechny o maximální trpělivost, dodržujme nadále nastavená opatření a chovejme se odpovědně, protože to je teď momentálně naše jediná možnost, jak se před koronavirem chránit,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

Anketa

Která z mrtvých osobností Vám nejvíce schází?

hlasovalo: 37452 lidí

Jak na krizovém štábu zaznělo, nemocnice ve Zlíně a Uherském Hradišti navýšily na konci minulého týdne počty vyčleněných covidových lůžek. Pro pacienty s koronavirem je nyní ve všech čtyřech nemocnicích Zlínského kraje vyčleněno bezmála 400 standardních a 100 intenzivních covidových lůžek, v současné době je obsazených asi 70 % z nich. V rámci úzké spolupráce čtyř krajských nemocnic se jejich ředitelé dohodli, že Uherskohradišťská nemocnice, která má momentálně největší volnou kapacitu covidových lůžek, bude připravena pomoci nemocnici v Kroměříži, která se pohybuje na hraně svých kapacitních možností a v pondělí 21. prosince měla již všechna standardní lůžka pro pacienty s koronavirem obsazena. V nemocnicích ve Zlínském kraji v současnosti pomáhá 31 příslušníků Armády ČR a Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje a dalších 7 pomáhá v odběrových týmech při antigenním testování.

Od středy 16. prosince, kdy všechny nemocnice Zlínského kraje antigenní testování pro veřejnost zdarma zahájily, bylo do pondělí 21. prosince na čtyřech odběrových místech v součtu provedeno 3 064 odběrů, pozitivní výsledek testu byl zjištěn u 216 osob. Celkově je možno se ve Zlínském kraji nechat testovat na celkem 8 odběrových místech. Jejich seznam najdete zde: https://crs.uzis.cz/Antigen.

S žádostí o pomoc při antigenním testování se hejtman Radim Holiš obrátil také na praktické lékaře ve Zlínském kraji. Do testování se již zapojilo nebo v nejbližší době zapojí zhruba šest desítek z nich.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Stará a úzká silnice byla magnetem na dopravní nehody

6:37 Ministr Havlíček: Stará a úzká silnice byla magnetem na dopravní nehody

Ředitelství silnic a dálnic slavnostně uvedlo do provozu silnici I. třídy I/27 Plzeň, Třemošenský r…