Hejtman Holiš: Na veřejnost se vakcína dostane někdy v průběhu února, možná až v březnu

28.12.2020 6:37

Aktuální epidemická situace ve Zlínském kraji, naplněnost nemocnic a plán očkování patřily k hlavním tématům, kterými se prostřednictvím videokonference zabýval zúžený Krizový štáb Zlínského kraje, svolaný hejtmanem Radimem Holišem.

Hejtman Holiš: Na veřejnost se vakcína dostane někdy v průběhu února, možná až v březnu
Foto: Archiv Radima Holiše
Popisek: Nový hejtman Zlínského kraje Radim Holiš (ANO)

„Situace ve Zlínském kraji stále není jednoduchá, nejsme už ale nejhorší, rizikové skóre podle PES nám již několik dní nestoupá. Děkuji proto lidem, že vyslyšeli naše prosby, abychom byli opatrní a maximálně se snažili dodržovat opatření. Nyní se připravujeme na to, co by nám mělo pomoci koronavir porazit, a to je vakcinace. Na konci prosince a v lednu začneme očkovat zaměstnance zdravotnických a sociálních zařízení ve Zlínském kraji. Na veřejnost se vakcína dostane někdy v průběhu února, možná až v březnu. Prosím tedy všechny o maximální trpělivost, dodržujme nadále nastavená opatření a chovejme se odpovědně, protože to je teď momentálně naše jediná možnost, jak se před koronavirem chránit,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

Anketa

Která z mrtvých osobností Vám nejvíce schází?

hlasovalo: 37630 lidí

Jak na krizovém štábu zaznělo, nemocnice ve Zlíně a Uherském Hradišti navýšily na konci minulého týdne počty vyčleněných covidových lůžek. Pro pacienty s koronavirem je nyní ve všech čtyřech nemocnicích Zlínského kraje vyčleněno bezmála 400 standardních a 100 intenzivních covidových lůžek, v současné době je obsazených asi 70 % z nich. V rámci úzké spolupráce čtyř krajských nemocnic se jejich ředitelé dohodli, že Uherskohradišťská nemocnice, která má momentálně největší volnou kapacitu covidových lůžek, bude připravena pomoci nemocnici v Kroměříži, která se pohybuje na hraně svých kapacitních možností a v pondělí 21. prosince měla již všechna standardní lůžka pro pacienty s koronavirem obsazena. V nemocnicích ve Zlínském kraji v současnosti pomáhá 31 příslušníků Armády ČR a Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje a dalších 7 pomáhá v odběrových týmech při antigenním testování.

Od středy 16. prosince, kdy všechny nemocnice Zlínského kraje antigenní testování pro veřejnost zdarma zahájily, bylo do pondělí 21. prosince na čtyřech odběrových místech v součtu provedeno 3 064 odběrů, pozitivní výsledek testu byl zjištěn u 216 osob. Celkově je možno se ve Zlínském kraji nechat testovat na celkem 8 odběrových místech. Jejich seznam najdete zde: https://crs.uzis.cz/Antigen.

S žádostí o pomoc při antigenním testování se hejtman Radim Holiš obrátil také na praktické lékaře ve Zlínském kraji. Do testování se již zapojilo nebo v nejbližší době zapojí zhruba šest desítek z nich.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Primátorka Vaňková: Do Vánoc bude zprovozněn výjezd Cacovické na Dukelskou

10:01 Primátorka Vaňková: Do Vánoc bude zprovozněn výjezd Cacovické na Dukelskou

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výjezdu Cacovické na Dukelskou v Brně.