Hejtman Kuba: Oprava frekventované Levobřežky se odkládá

16.02.2023 10:01 | Tisková zpráva

Plánovaná oprava a s ní spojená uzavírka Levobřežky, jedné z nejfrekventovanějších komunikací v krajském městě, se odkládá.

Hejtman Kuba: Oprava frekventované Levobřežky se odkládá
Foto: Hana Brožková
Popisek: Martin Kuba, hejtman Jihočeského kraje

Původně ji chtělo Ředitelství silnic a dálnic opravit letos, což vedení města a Jihočeského kraje razantně odmítlo. Denně tudy projedou tisíce vozidel od Diamantu až po křižovatku u Výstaviště, slouží jako tranzit od Plzně a Písku. 

Anketa

Chystáte se ke koupi elektromobilu?

1%
97%
hlasovalo: 20116 lidí

Náročná rekonstrukce klíčové silnice by byla pro řidiče, podle současného vedení radnice, zcela neúnosná. Aktuálně se v krajském městě staví dálniční obchvat. Při jednání ve středu 15. února 2023 mezi ŘSD, městem a krajem bylo dohodnuto, že se s opravou Levobřežky počká až po jeho dokončení. „Vím, že doháníme stavby, které měly stát už dávno, ale ten postup musí být koordinovaný, abychom do života Jihočechů a Budějičáků nezasahovali zbytečně a nenutili řidiče trávit hodiny v kolonách, pokud to není úplně nutné. Proto jsme dnes přesvědčili zástupce ŘSD, aby s opravou počkali," řekl po skončení jednání českobudějovický radní a hejtman Martin Kuba.

„Radost z toho nemáme. Na druhou stranu si plně uvědomujeme, že komplikace, které tady způsobuje stavba D3, je pro řidiče obrovská. Proto jsme zvážili požadavek kraje i města a připravovanou soutěž zastavili. Rekonstrukci posuneme do doby, kdy to bude pro všechny snesitelné," reaguje Vladimíra Hrušková, ředitelka Správy ŘSD České Budějovice s tím, že silnice kompletní obnovu potřebuje a s opravou se počítalo dlouhodobě. Vedení města a kraje přistoupilo pouze na nutnou úpravu křižovatky u Diamantu. K té ale dojde nejdříve v příštím roce.

„Vloni to byla Strakonická, letos by to zase byla na několik měsíců Levobřežka. Vážím si trpělivosti všech občanů, s níž zvládají výstavbu dálnice, protože se opravdu každodenně dotýká životů nás všech. Respektuji, že stav té silnice není ideální, ale do otevření obchvatu to určitě vydrží. Příští rok se ještě před jeho otevřením bude muset upravit křižovatka u Diamantu, protože ta bohužel při zpoždění Severní spojky za dálnicí bude pořád hodně zatížená a fungovat bude jako spojnice mezi dálničním obchvatem a silnicí na Písek a Plzeň. Ale to se udělá až příští rok a jen v nutném rozsahu, takže letos zůstaneme levobřežně bez uzavírek,“ vysvětluje hejtman Martin Kuba.

„Tato jednání jednoznačně potvrzují, jak je pro město důležitá úzká spolupráce s krajem. Velmi si vážím, že nám Ředitelství silnic a dálnic v této věci vyšlo vstříc. Každému, kdo denně projíždí Budějovicemi, musí být jasné, že další taková uzavírka by byla neúnosná," doplňuje náměstek primátorky pro oblast dopravy Lubomír Bureš.

Kraj ve spolupráci s městem aktuálně dokončuje poslední práce na připojení Jižní tangenty k dálničnímu obchvatu a zároveň intenzivně pracuje na tom, aby co nejdříve získalo stavební povolení na dostavbu Severní spojky. Obě tyto stavby jsou v tuto chvíli pro úplné dokončení obchvatu Českých Budějovic naprosto klíčové.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

boj s dezinformacemi

Dobrý den, proč se podle vás šíří dezinformace? Není to náhodou proto, že vy politici špatně komunikujete? Ostatně na špatnou komunikaci této vlády poukazují mnozí. A jak přesně s nimi chcete bojovat? Budete odsuzovat všechny názory, které se neslučují s těmi vašemi? To totiž teď děláte. A ještě je...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Kvalitnější zázemí pro umělce i návštěvníky. Do podzimu 2025

4:32 Hejtman Půta: Kvalitnější zázemí pro umělce i návštěvníky. Do podzimu 2025

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rekonstrukci Lidových sadů v Liberci.