Hejtman Kuba: Otevřený dopis zástupcům odborů

08.01.2026 6:04 | Monitoring
autor: PV

Text otevřeného dopisu hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby zástupcům odborů ohledně možnosti prodeje DK Metropol v Českých Budějovicích.

Hejtman Kuba: Otevřený dopis zástupcům odborů
Foto: Youtube
Popisek: Martin Kuba

Vážení,

chtěl bych Vás tímto dopisem ještě jednou a naposledy vyzvat k jednání o možném prodeji DK Metropol v Českých Budějovicích do majetku Jihočeského kraje. Tuto otevřenou formu dopisu volím proto, že jsem přesvědčen, že v případě této budovy se nejedná jen o uzavřené jednání mezi Vámi jako majiteli a námi jako zájemcem o koupi, ale že v tomto se jedná o nemovitost, která svým významem a umístěním vždy ovlivňovala a v budoucnu bezesporu bude dál ovlivňovat nejen vzhled města, ale i život jeho obyvatel. Proto považuji za správné veřejně a jasně deklarovat naše postoje a zájmy.

DK Metropol je svým umístěním na Senovážném náměstí a vnitřním uspořádáním stavbou, která umožňuje ve stávajícím půdorysu vybudovat moderní multifunkční sál pro koncerty, operu nebo filharmonii včetně zázemí pro Jihočeské divadlo. Z dokončené analýzy kulturních prostor je zjevné, že právě tyto prostory dnes kultuře v krajském městě zoufale chybí a bohužel žádné z předchozích vedení města za poslední desítky let nedokázalo tento problém vyřešit. Bohužel absence takových prostor nejen omezuje nabídku kulturních akcí ve městě, ale i čím dál více limituje možnost rozvoje Jihočeského divadla. Dokonce je dnes legitimní otázkou, zda je vůbec možné bez takových prostor divadlo v krajském městě ve stávajícím rozsahu udržet. Jako hejtman vnímám, že Jihočeské divadlo není pouze institucí města, ale plní také regionální funkci. Proto jsem opakovaně potvrdil, že kraj je spolu s městem připraven se budoucností Jihočeského divadla zabývat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…