Hejtman Kuba: S očkováním se obracejte hlavně na svoje praktické lékaře

24.10.2021 9:45 | Ze sítí

Výzva na facebookovém profilu k očkování

Hejtman Kuba: S očkováním se obracejte hlavně na svoje praktické lékaře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kuba

Chci poprosit za všechny sestřičky z našich jihočeských nemocnic, ty z Vás, kteří máte teď nárok na třetí dávku očkování, nebo se chcete nechat naočkovat první dávkou, abyste se obraceli hlavně na svoje praktické lékaře. Oni už mají přístup ke všem vakcínám. Mohli si minulý týden objednat i Pfizer a v tomto týdnu už jim ho budou zavážet. Je to upravené tak, že si mohou objednat klidně jen 30 dávek. Takže už mají všechny podmínky, aby očkovali.

V těchto dnech vznikl větší nápor na očkování. Je to tím, že MZDr zkrátilo v jeden moment odstup mezi druhou dávkou a nárokem na tu třetí z osmi měsíců na šest. To je v této chvíli vývoje epidemie určitě dobrý krok, ale znamenalo to, že tu informaci ministerstvo rozeslalo najednou 600 tisícům lidí, kteří absolvovali druhou dávku v březnu a v dubnu. Bohužel to s námi nikdo nekonzultoval. Tohle naprosto logicky vytvořilo tlak na očkování. Během pár dnů zase povolí, protože smsky už teď budou chodit zase plynule po dnech, tak jak bude očkovaným dobíhat šest měsíců od druhé dávky.

My jsme jako kraje od léta avizovaly, že budeme muset provoz velkých očkovacích center ukončovat, protože nejde pořád držet zavřené sportovní haly, a že budeme očkovat v nemocnicích. Tam ale logicky z prostorových důvodů neumíme očkovat tisíc lidí denně. Proto jsme upozorňovali, že bude nutné, aby se zapojili praktici, kterým očkování v normálním systému zdravotní péče patří. A nemocnice už by měly být jen doplňkem. Místo toho, tam naše sestřičky v jednotlivých okresech očkují zase až 400 lidí denně.

Prosím tedy všechny z Vás, abyste se na své praktiky obraceli. Po tom všem, co zvládly naše sestřičky za poslední měsíce v OČKÁCH by prostě nebylo fér, zlobit se na ně v nemocnicích, že nemáte hned termín a přitom to, že Váš praktik vůbec neočkuje považovat za normální a na něj se vlastně nezlobit.

Za všechny sestřičky děkuju. A taky díky všem praktikům, kteří se do očkování zapojili a zapojují.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trikolora: Před zákonem jsme si všichni rovni

4:33 Trikolora: Před zákonem jsme si všichni rovni

Komentář na facebookovém profilu ke zprávě, že do sněmovny dorazil kompletní spis ke kauze Čapí hníz…