Hejtman Kuba: Účast v ocenění může pomoci být o krok napřed

14.04.2023 15:14 | Tisková zpráva

Jihočeský kraj ve spolupráci s JAIP, o.p.s. a Radou kvality ČR vyhlašuje čtvrtý ročník „Ceny hejtmana Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost (CSR) za rok 2022“.

Hejtman Kuba: Účast v ocenění může pomoci být o krok napřed
Foto: Hana Brožková
Popisek: Martin Kuba, hejtman Jihočeského kraje

Do ocenění se mohou přihlásit firmy, neziskové organizace, obce a mikropodniky, které v roce 2022 realizovaly aktivity s pozitivním dopadem na společnost a životní prostředí. Čelíme mnoha krizím, které prohlubují nerovnost a nejistotu. Podnikatelé jsou nuceni změnit tradiční a zavedené obchodní modely směrem k tvorbě udržitelné ekonomiky. Započatý proces transformace už nelze zastavit a na jeho konci zvítězí ti připravení. Pokud se firmy nebudou aktivně zajímat o témata udržitelnosti a snižování vlivu jejich aktivit na životní prostředí, musí počítat s negativními dopady na svou činnost.

„Prokázání pozitivních účinků firemních aktivit z pohledu udržitelnosti bude konkurenční výhodou při získávání zakázek, dotací i úvěrů. Účast v ocenění Vám může pomoci být o krok napřed,“ říká Martin Kuba, hejtman Jihočeského kraje.

K přihlášení do ocenění stačí na webových stránkách ZDE zvolit správnou kategorii a vyplnit sebehodnotící dotazník od 15. dubna do 15. června 2023. Zaslané podklady budou vyhodnoceny externími experty z Rady kvality ČR při MPO. Na podzim 2023 proběhne slavnostní vyhlášení. „Naším společným cílem je vyzdvihnout příklady dobré praxe firem a společností, které se udržitelnosti aktivně věnují a poděkovat jim,“ uvádí Michaela Novotná, ředitelka JAIP.

Pod pojmem CSR rozumíme koncept, kterým se organizace otevřeně přiznává ke své spoluodpovědnosti za stav, chod a udržitelný rozvoj společnosti a tento koncept integruje do své každodenní činnosti. Společensky odpovědné chování je představováno aktivitami, které jsou nejen nad rámec zákonných povinností, ale i v souladu s etickými, komerčními a společenskými očekáváními.

Zásady společenské odpovědnosti (CSR) je vhodné integrovat do systému řízení, strategie a hodnot organizace. S tím souvisí i stanovení etických standardů, minimalizace negativních dopadů své činnosti na životní prostředí, péče o zaměstnance a podpora regionu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zábranský (Piráti): Praha našla pachtýře pro svou zemědělskou půdu ve dvanácti lokalitách

23:08 Zábranský (Piráti): Praha našla pachtýře pro svou zemědělskou půdu ve dvanácti lokalitách

Hlavní město uzavře pachtovní smlouvy na 12 svých zemědělských pozemků. Celkem se podařilo zajistit …