Hejtman Mišák: Propojování komerčního a akademického sektoru má smysl

20.02.2014 13:35

O projekt Inovačních voucherů ve Zlínském kraji letos projevilo zájem 85 žadatelů.

Hejtman Mišák: Propojování komerčního a akademického sektoru má smysl
Foto: stanislav-misak.cz
Popisek: Hejtman Zlínského kraje MVDr. Stanislav Mišák
reklama

Projekt inovačních voucherů ve Zlínském kraji, který byl letos vyhlášen již po třetí, se opět setkal s velkým zájmem firem. Jako v předchozím roce zájemci mohli žádat o vouchery v hodnotě 60.000,- až 149.999,- Kč. „Obdrželi jsme 85 žádostí, což je téměř dvojnásobný počet, než jsme schopni uspokojit,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák. Příjem žádostí byl ukončen 31. 1. 2014 a celková suma, o kterou podnikatelé žádají, činí téměř 11 mil. Kč, k dispozici je však jen 6,67 mil. Kč.

„Žádosti ještě musí projít kontrolou a hodnocením, poté z nich bude sestaven výsledný seznam 45 až 47 úspěšných žadatelů, kteří budou schváleni Radou Zlínského kraje v březnu letošního roku. Více zájemcům není Zlínský kraj schopen vyhovět z důvodu pevně vymezeného rozpočtu projektu, který pro letošní rok činí 6.666.667 Kč,“ upřesnil hejtman Zlínského kraje.

Z hlediska zájmu firem o spolupráci s konkrétní univerzitou vedla jako v minulém roce Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB), kde žádost o inovační voucher podalo 51 účastníků. Druhou nejzajímavější vysokou školou bylo Vysoké učení technické v Brně (VUT) s 20 žádostmi. S nižším počtem žadatelů se setkala Mendelova univerzita (MENDELU), Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava či Univerzita Palackého v Olomouci.

Z konkrétních výzkumných pracovišť se nejžádanějším stalo Centrum polymerních systémů (UTB), následované ústavy Fakulty aplikované informatiky (UTB) a Fakulty technologické (UTB), Lesnickou a dřevařskou fakultou (MENDELU) a Fakultou strojního inženýrství (VUT).

„Propojování komerčního a akademického sektoru je jedním ze směrů, který máme zájem podporovat a který má podle našeho názoru smysl. Zároveň je výhodný pro obě strany a slouží i jako důležitý nástroj podpory inovací v rámci Regionální inovační strategie Zlínského kraje,“ dodal hejtman Mišák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Kr-zlinsky.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: OSN přehodnotila přístup ke konopí, cesta k racionální regulaci ale bude ještě dlouhá

22:48 Piráti: OSN přehodnotila přístup ke konopí, cesta k racionální regulaci ale bude ještě dlouhá

Komise OSN pro omamné látky středečním hlasováním schválila odstranění konopí ze Seznamu IV Jednotné…