Hejtman Mišák jednal o možnosti podpory leteckého průmyslu v kraji ze zdrojů EU

23. 2. 2015 4:31

Při pracovním setkání se zástupci agentury Clean Sky zřízené ve spolupráci s Evropskou komisí pro podporu rozvoje leteckého průmyslu v Evropské unii jednali zástupci Zlínského kraje – hejtman Stanislav Mišák, jeho statutární náměstek Jaroslav Drozd a vedoucí strategického odboru Milan Filip.

Hejtman Mišák jednal o možnosti podpory leteckého průmyslu v kraji ze zdrojů EU
Foto: stanislav-misak.cz
Popisek: Hejtman Zlínského kraje MVDr. Stanislav Mišák

Agenturu Clean Sky reprezentoval Bruno Mastantuono, poradce pro strategický rozvoj, a jeho kolega Michel Goulain. Jednání se účastnila také poslankyně Evropského parlamentu Martina Dlabajová a zástupci některých leteckých firem ze Zlínského kraje.

„Jednalo se o první informativní schůzku na této úrovni, kdy šlo hlavně o to vyjádřit podporu rozvoji leteckého průmyslu ve Zlínském kraji. Výrobou letadel se v našem regionu zabývá desítka firem, které zaměstnávají přibližně 1 600 pracovníků. Na tento specifický a vysoce sofistikovaný segment průmyslu je navázána řada dalších firem ve Zlínském kraji, proto rozvoj letectví je v našem eminentním zájmu. Po tomto prvním informativním setkání budeme moci nyní jednat konkrétněji o možnostech intenzivnějších kontaktů a spolupráce s členskými státy a regiony Evropské unie, které mohou vést k synergickým efektům v této oblasti,“ řekl hejtman Stanislav Mišák.

Projekt Clean Sky (Čistá obloha pro společné podnikání) je evropský program zaměřený na výzkum a inovace v letectví. Budou na něj vyčleněny významné finanční prostředky v rámci evropských strukturálních a investičních fondů v programovacím období 2014-2020. Na celý program je předběžně vyčíslena částka 1,75 miliardy euro.

„U projektů jako je Clean Sky, je stěžejní zapojení veřejné, soukromé i akademické sféry. Považuji za potřebné tyto oblasti propojovat, a proto se také konalo toto první jednání se Zlínským krajem. Jako členka Výboru pro zaměstnanost a sociální věci Evropského parlamentu usiluji právě o tyto konkrétní aktivity, které dávají naší další práci legislativní a zpravodajský smysl,“ uvedla Martina Dlabajová, která setkání iniciovala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Kr-zlinsky.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Kyselka byla oceněna především za aktivity obce

4:33 Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Kyselka byla oceněna především za aktivity obce

Na začátku října byly v prostorách Valdštejnského paláce slavnostně vyhlášeny výsledky celostátní so…