Hejtman Netolický: Aktivní život seniorů je potřeba podporovat

10.06.2018 14:01

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s prezidentem spolku Senioři České republiky, bývalým senátorem Vladimírem Drymlem a předsedou krajské organizace Emilem Eflerem.

Hejtman Netolický: Aktivní život seniorů je potřeba podporovat
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Krátké zamyšlení hejtmana Netolického.

Spolek byl až do loňského roku znám jako Svaz důchodců České republiky a je jednou z organizací zajišťující zájmy nejstarší generace. Hlavním tématem setkání bylo kromě organizačních záležitostí zajištění zdravotní péče pro seniory v regionu.

„Všechny seniorské organizace působící v našem kraji mají vždy dveře otevřené, jelikož se snažíme vnímat veškeré podněty, které jako krajská samospráva získáváme. Proto také spolku pomáháme například s organizací výletů či jejich činností. V letošním roce se jedná o částku 30 tisíc korun a do budoucna můžeme debatovat o drobném navýšení, protože podpora aktivního způsobu života seniorů je nesmírně důležitá,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který kromě aktuální situace v seniorských organizacích a vystoupení spolku z celostátní Rady seniorů hovořil také o problematice zdravotní péče. „Tématem nejen pro seniory je zajištění kvalitní a dostupné zdravotní péče v celém regionu. Senioři vnímají personální problémy, a tak se zajímali, jak bude zajištěna zdravotní péče i v mimopardubických zařízeních. Ubezpečil jsem je, že děláme vše proto, aby péče byla zajištěna standardním způsobem, a jsme aktivní i při získávání sester například z Ukrajiny, dodal hejtman Netolický s tím, že se nyní jedná o 30 zdravotních sester, které mají nastoupit do zařízení v rámci společnosti Nemocnice Pardubického kraje.

Spolek Senioři ČR byl založen jako nestranické občanské sdružení s veřejně prospěšnou činností několika nadšenci v Praze v roce 1990. Až do loňského roku vystupoval pod původním názvem Svaz důchodců ČR.  Za svoje hlavní cíle si vytkl hájení oprávněných zájmů a požadavku důchodců, humanitární pomoc starším občanům a jejich společensko-kulturní vyžití. „Spolupráce s Pardubickým krajem byla vždy na špičkové úrovni a jsme rádi, že pan hejtman vnímá naší organizaci jako důležitého partnera, což není vždy samozřejmost,“ uvedl prezident spolku Vladimír Dryml, který společně s Emilem Eflerem pozval hejtmana na sportovní hry, které spolek pořádá při příležitosti výročí 100 let od vzniku Československa.

Mezi hlavní náplně činnosti spolku patří obhajoba požadavků a zájmů starší generace a zdravotně postižených, spolupráce se všemi občanskými iniciativami a politickými stranami za účelem vytvoření optimálních životních podmínek starší generace, prosazování pravidelné valorizace důchodů v souladu s nárůstem životních nákladů a mezd, zdokonalení léčebné péče o starší občany a zlepšení a modernizace domovů seniorů a LDN, podpora vzniku pracovních příležitostí pro důchodce, organizování zájmových, turistických, společenských a kulturních akcí pro seniory.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Doufám, že nás s Čínou nečeká další deja vu...

22:02 Niedermayer (TOP 09): Doufám, že nás s Čínou nečeká další deja vu...

Komentář na facebookovém profilu k některým obchodním strategiím Číny.