Spolek byl až do loňského roku znám jako Svaz důchodců České republiky a je jednou z organizací zajišťující zájmy nejstarší generace. Hlavním tématem setkání bylo kromě organizačních záležitostí zajištění zdravotní péče pro seniory v regionu.
„Všechny seniorské organizace působící v našem kraji mají vždy dveře otevřené, jelikož se snažíme vnímat veškeré podněty, které jako krajská samospráva získáváme. Proto také spolku pomáháme například s organizací výletů či jejich činností. V letošním roce se jedná o částku 30 tisíc korun a do budoucna můžeme debatovat o drobném navýšení, protože podpora aktivního způsobu života seniorů je nesmírně důležitá,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který kromě aktuální situace v seniorských organizacích a vystoupení spolku z celostátní Rady seniorů hovořil také o problematice zdravotní péče. „Tématem nejen pro seniory je zajištění kvalitní a dostupné zdravotní péče v celém regionu. Senioři vnímají personální problémy, a tak se zajímali, jak bude zajištěna zdravotní péče i v mimopardubických zařízeních. Ubezpečil jsem je, že děláme vše proto, aby péče byla zajištěna standardním způsobem, a jsme aktivní i při získávání sester například z Ukrajiny, dodal hejtman Netolický s tím, že se nyní jedná o 30 zdravotních sester, které mají nastoupit do zařízení v rámci společnosti Nemocnice Pardubického kraje.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Co uděláte z Prokopem?
To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...
Další články z rubriky
6:02 Senátor Třetina: I ta nejmenší vesnička si zaslouží pozornost
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke svému senátorskému mandátu.
- 4:32 Rajchl (PRO): Euro? Opilý řidič autobusu z Bruselu
- 22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!
- 21:02 Krutáková (STAN): Chceme od ministra jasné vysvětlení
- 20:05 Koudelka (Trikolora): Istanbulská úmluva o násilí na ženách a naše právo
- 19:02 Mašek (ANO): Střih. Konec. Nebezpečí zažehnáno

_profil_top.jpg)
