Hejtman Netolický: Co se děje v rehabilitačním ústavu v Brandýse?

22. 2. 2019 19:43

Komentář na facebookovém profilu k situaci v Rehabilitačním ústavu Brandýs nad Orlicí.

Hejtman Netolický: Co se děje v rehabilitačním ústavu v Brandýse?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Netolický
reklama

Více napoví personální audit. 

Když přišly anonymy, brali jsme to jako kolorit, když přišly podepsané stížnosti, vyřídili jsme je s požadavkem na nápravu, když se ale objevily již konkrétní podněty lidí, kteří se na moji osobu s důvěrou obrátili, musel jsem již situaci prověřit. A jak jinak, než osobní návštěvou zařízení bez nahlášení, ted bez poct, opulentních hostin, ale normálně v běžný pracovní den. Zjištění na místě potvrdila řadu podnětů, které jsem mohl vidět na vlastní oči, proto jsem spolu s panem radním požádal vedení Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí, aby okamžitě situaci řešilo. Způsob komunikace, informovanost zaměstnanců, podněty na zlepšení pracovního prostředí, systém odměňování, zaměstnanecké benefity a hlavně na zlepšení interpersonálních vztahů.

Poté se rozjel kolotoč, kdy se začali ozývat stávající i bývalí zaměstnanci z celého kraje. Na základě toho i vyhodnocení dvou anonymních dotazníků (jednoho, který si zadal sám ústav v prosinci 2018 a druhého, který jsem zadal osobně) se rada kraje v pondělí jednomyslně dohodla, že bude zadán externí personální audit se zaměřením na firemní kulturu a interperonální vztahy. Cílem je zajistit kvalitní péči pro pacienty a zároveň normální klidné pracovní prostředí pro ty, kteří o ně pečují, tedy sestry, fyzioterapeuty, kuchařky, uklízečky.

Velmi mě mrzí, že je snaha věc politizovat, proto místopřísežně prohlašuji, že do výsledků auditu nebudou prováděny žádné ukvapené kroky. Pokud se ale prokáže, že skutečně není něco v pořádku, pak budeme nuceni provést jako zřizovatel a vlastník potřebná opatření. Zařízení není soukromé, ale ve veřejných rukou, z toho je také třeba vyjít. Osobně se zasadím, aby situace bylo co nejdřívě stejná, jako v ostatních zařízeních Pardubického kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Novák (ANO): Osoby, kterým je možno bezúplatně předávat konopí, nemusí být bezúhonné

19:09 Novák (ANO): Osoby, kterým je možno bezúplatně předávat konopí, nemusí být bezúhonné

Projev na 79. schůzi Poslanecké sněmovny 26. ledna 2021 k návrhu změny zákona o návykových látkách …