Hejtman Netolický: Demonstranty v Králíkách podpořím. Způsob komunikace ministerstva je nevhodný

22.11.2016 11:19

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se ve středu 23. listopadu zúčastní demonstrace proti zřízení vězeňského zařízení v Králíkách, proti kterému vystupují nejen samosprávy města a kraje, ale také celá řada občanů. O dva dny později se ve městě uskuteční referendum, ve kterém občané vyjádří svůj názor, zda jim zařízení tohoto typu ve městě vadí či nikoliv. Již nyní se však objevila informace o zahájení procesu převodu objektu na Vězeňskou službu.

Hejtman Netolický: Demonstranty v Králíkách podpořím. Způsob komunikace ministerstva je nevhodný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

„Chci vyzvat veřejnost, aby s referenda zúčastnila, protože kdo jiný by se měl vyjádřit o této záležitosti než ti, kteří v místě žijí. Ve středu 23. listopadu proto podpořím občany města, protože velká skupina obyvatel není se záměrem spokojena a sdílí názor Pardubického kraje. Tato demonstrace je opodstatněná, protože Ministerstvo spravedlnosti nekomunikuje tak, jak bych si představoval,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„Osobně jsem přesvědčený, že ministerstvo má jiné možnosti na umístění tohoto zařízení a nevím, proč si vybrali oblíbenou turistickou lokalitu, kterou Králicko je. Pokud je důvodem malá počáteční investice do objektu, tak i přesto je nutné počítat s investicí v řádech desítek milionů korun. Jsem také přesvědčený, že na Králicku není ani dostatek personálu, který by zde mohl pracovat,“ uvedl hejtman a nastínil možné využití areálu. „Objekt by mohl být lépe využit jako domov pro seniory, ale také se opakovaně hlásí investor, který by jej upravil na startovací byty. Koneckonců bytová otázka je v oblasti problém, takže bych se osobně přikláněl k této variantě, která bude v souladu s dlouhodobým záměrem města a kraje,“ sdělil Netolický.

Ten se také okomentoval vyjádření ministra Pelikána, který označil jeho zájem o oblast za čistě předvolební kalkul. „Zájem o areál a jeho další směřování jsem projevil opakovaně již v souvislosti se záměrem zřídit zde azylový dům, a to z obdobných důvodů, kterými argumentuji nyní v tomto případě, byť se pan ministr na setkání s občany vyjádřil jiným způsobem,“ uvedl hejtman Netolický s tím, že požádal o osobní setkání generálního ředitele Vězeňské služby ČR Petra Dohnala, ale také ministra Roberta Pelikána. „Bohužel nemám od pana ministra žádnou zpětnou vazbu na možnost našeho setkání, které by bylo zcela jistě ku prospěchu věci,“ dodal hejtman Netolický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Dostálová: Prosadit tak radikální změnu v oblasti stavebnictví je velmi složité

4:33 Ministryně Dostálová: Prosadit tak radikální změnu v oblasti stavebnictví je velmi složité

Jeden úřad, jedno razítko, jedno povolení. A navíc jedno úložiště dat a jeden výklad stavebního práv…