Hejtman Netolický: Máme připraveno šest projektů, o prostředky z EU zažádáme

12.07.2020 6:32 | Zprávy
autor: PV

Pardubickému kraji se nabízí velká příležitost, jak zajistit financování velkých a důležitých investic do oblasti zdravotnictví mimo krajský rozpočet. Do České republiky by mělo z Evropské unie přijít přibližně 31 miliard korun, které by měly být primárně určeny právě na zdravotnictví.

Hejtman Netolický: Máme připraveno šest projektů, o prostředky z EU zažádáme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Netolický

Hejtman Martin Netolický, který je v krajské radě zodpovědný za oblast financí a rozpočtu, potvrzuje, že kraj bude usilovat o financování centrálních příjmů v Pardubicích a Ústí nad Orlicí, stavby nové budovy nemocnice následné péče v Moravské Třebové či o pokrytí stavby výjezdové stanice krajských záchranářů na Seči. Celkově se jedná o projekty za více jak 2,5 miliardy korun, a to pouze ve stavební části.

„Evropská unie je podle aktuálních informací v rámci projektu REACT připravena uvolnit pro Českou republiku 31 miliard korun, a to především do oblasti zdravotní péče na technologie, stavby a vybavení. Pro náš kraj je to ohromná příležitost, protože i podle informací od pana vládního zmocněnce Prymuly není v České republice tolik připravených projektů, jako v našem kraji,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Máme nyní připraveno šest projektů, které chceme realizovat i bez podpory z Evropské unie, ale samozřejmě o prostředky na ně zažádáme. Celkem by se mohlo jednat až o tři miliardy korun, pokud počítáme i technologie centrálního příjmu v Pardubické nemocnici. Finanční krytí je až 100 procent s tím, že započitatelnost nákladů se počítá od 1. února letošního roku. Podmínkou je však dokončení staveb do 31. prosince 2023, což bychom měli stihnout u všech staveb včetně Pardubické nemocnice,“ sdělil hejtman Netolický.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lachnit (ANO): Debata o veřejnoprávních médiích se opět vyhrocuje

9:03 Lachnit (ANO): Debata o veřejnoprávních médiích se opět vyhrocuje

V Česku máme zvláštní talent: dokážeme z úplně obyčejné věci udělat národní tragédii.