Hejtman Netolický: Navrhneme změnu zákona o financování péče v dětských centrech

21.09.2019 12:17 | Zprávy
autor: PV

Financování zdravotní péče v rámci dětských center bylo tématem jednání hejtmana Martina Netolického a ředitelky Dětského centra Veská Markéty Tauberové s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a jeho náměstky Romanem Prymulou a Helenou Rögnerovou.

Hejtman Netolický: Navrhneme změnu zákona o financování péče v dětských centrech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Netolický

„Současný stav je takový, že zdravotní péče, která je prováděna v rámci dětských center, je hrazena zřizovatelem, v tomto případě tedy Pardubickým krajem. Podle nás je stávající stav špatný, protože i například v rámci zdravotnické záchranné služby existuje vícezdrojové financování zřizovatele a pojišťoven,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„S panem ministrem jsme se domluvili, že jako kraj ve spolupráci s pracovníky jeho resortu připravíme návrh novely zákona, který by dětským centrům umožnil nasmlouvání výkonů s pojišťovnami, což by krajům odebralo část finanční zátěže, přičemž prostředky by bylo možné více investovat do samotných zařízení,“ řekl hejtman.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Vliv Ruska

Jak podle vás více bojovat s vlivem Ruska u nás? Sám přiznáváte, že s ním dostatečně nebojovala ani předchozí vláda. A objektivně, nemyslíte, že se Macinka jako jeden z mála ve vládě staví proti Rusku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Havel (TOP 09): Szijjártó zjevně nezná slovo „stud” a maká pro Moskvu

18:12 Havel (TOP 09): Szijjártó zjevně nezná slovo „stud” a maká pro Moskvu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k maďarskému ministru zahraničí.