Hejtman Netolický: Perla nesmí dopadnout jako Vitka

19.02.2016 16:15

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický dnes jednal se starostou Ústí nad Orlicí Petrem Hájkem o projektu revitalizace areálu bývalé textilní továrny Perla. V rámci připravovaného projektu je plánováno mimo komerčního využití také přesunutí Domova dětí a mládeže Duha, vybudování vzdělávacího centra, městské galerie, ale také Střední školy uměleckoprůmyslové, která byla hlavním důvodem jednání.

Hejtman Netolický: Perla nesmí dopadnout jako Vitka
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Krátké zamyšlení hejtmana Netolického.

„Areál Perly vnímám jako unikátní prostor pro rozvoj celého města a nechci, abychom zde řešili obdobný problém jako například v areálu bývalé Vitky v Brněnci. Záměr na vybudování ateliéru a dílen Střední školy uměleckoprůmyslové je velmi zajímavý, jelikož současný areál ve Špindlerově ulici je ve špatné kondici a museli bychom do něj investovat přibližně 30 milionů korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že kraj se zasadí o přepracování stávajícího projektu revitalizace Areálu Perly, aby jej mohl financovat z vlastních zdrojů.

„Současný projekt je nastaven na přibližně 100 milionu korun, což je pro krajský rozpočet velká částka, a proto bychom museli žádat evropskou dotaci například z Integrovaného regionálního operačního programu. Není však jisté, zda bychom na ni dosáhli, a proto se pokusíme přepracovat projekt na částku přibližně 60 milionů korun při zachovaní všech důležitých prvků. Tuto částku by již kraj mohl zaplatit etapovitě ze svého rozpočtu,“ sdělil hejtman Netolický.

Revitalizaci areálu k všestrannému využití by město Ústí nad Orlicí uvítalo. „Vážím si přístupu Pardubického kraje k této záležitosti. Jsem rád, že pan hejtman stejně jako my vnímá plánovaný projekt jako velkou šanci na velice přínosnou modernizaci centra města,“ uvedl starosta města Ústí nad Orlicí Petr Hájek.

Do architektonické soutěže v rámci vize Perla 2020 se zapojilo 24 projektových ateliérů. „V areálu jsou plánovány jak privátní, tak veřejné aktivity. Počítá se s vybudováním kanceláří, obchodů, ale také residenčního bydlení. Kromě školy by v areálu našel své místo také Domov dětí a mládeže Duha, městská galerie, centrum rozvoje a vzdělávací centrum. Samozřejmostí jsou také sportoviště, dětská hřiště, ale i parkovací plochy,“ přiblížil stávající podobu projektu starosta Hájek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hamáček: Zvolení Michala Semína do Rady ČTK je pro nás naprosto nepřijatelné

16:41 Ministr Hamáček: Zvolení Michala Semína do Rady ČTK je pro nás naprosto nepřijatelné

Komentář na facebookovém profilu k možnému zvolení Michala Semína do Rady ČTK