Hejtman Netolický: Silničáři letošní náročnější zimu zvládají

19.02.2019 5:36

Litomyšlské cestmistrovství Správy a údržby silnic Pardubického kraje bylo poslední zastávkou hejtmana Martina Netolického při návštěvě města.

Hejtman Netolický: Silničáři letošní náročnější zimu zvládají
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Netolický

S náměstkem ředitele krajské příspěvkové organizace Marianem Cvrkalem a zaměstnanci cestmistrovství prošel hejtman celý areál včetně garáží a nové haly na skladování posypové soli a intertního materiálu.

„V posledních letech se daří výrazným způsobem udržovat a obnovovat techniku silničářů, zapojovat moderní technologie a celkově pracovat s jejich vybavením. Samozřejmě, že technika postupně zastarává, a proto musí obměna probíhat neustále,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který se s náměstkem ředitele Marianem Cvrkalem dohodl na přípravě seznamu techniky v rámci celé organizace včetně nastavení priorit pro obnovu jednotlivých vozidel, zázemí či jednotlivé techniky pro letní a zimní údržbu nebo opravy silnic.

Hejtman se v rámci své návštěvy zajímal také o nastavení zimní údržby v rámci cestmistrovství. „Po změně, kdy stát svěřil údržbu silnic I. tříd soukromým dodavatelům, zajišťují silničáři z litomyšlského cestmistrovství zimní údržbu přibližně 180 kilometrů silnic pomocí čtyř vlastních vozů, které jsou často v lepším stavu než technika, kterou nyní potkáváme na páteřních komunikacích. Po odebrání silnic prvních tříd došlo k optimalizaci tras v celé oblasti, a díky tomu mohou být silnice nižších tříd ošetřeny rychleji. I přesto, že je letošní zima po dlouhé době relativně náročná, daří se ji až na výjimky zvládat velmi dobře, což oceňují také starostové obcí, se kterými mám možnost hovořit,“ sdělil hejtman Netolický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krkoška (ANO): Zájem obcí a mikroregionů o program pro obnovu a rozvoj venkova je velký

17:46 Krkoška (ANO): Zájem obcí a mikroregionů o program pro obnovu a rozvoj venkova je velký

Menší obce mohou příští rok dostat 25 milionů z krajského rozpočtu.