Hejtman Netolický: Zemřel Martin Ráboň

09.12.2021 11:30 | Komentář

Nekrolog Martina Ráboně psaný hejtmanem Martinem Netolickým

Hejtman Netolický: Zemřel Martin Ráboň
Foto: Archiv ČSSD
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

Jsou zprávy, kterým nechcete věřit, a u kterých doufáte, že jsou jen omylem, chybou či nedorozuměním. 

Anketa

Musíte v posledních týdnech šetřit na jídle?

65%
11%
hlasovalo: 39520 lidí
Mezi ně patří i dnešní zpráva o úmrtí Martina Ráboně, ředitele Společnosti přátel čs. opevnění, bunkrologa, spisovatele a především hlavního architekta rozvoje pevnostních objektů na Králicku a doufám, že mohu říct také dobrého a váženého přítele, který si nepotrpěl na velká gesta a pozornost.

Martin Ráboň byl nejen odborníkem na historii československého pohraničního opevnění, ale především neúnavným bojovníkem za znovuoživení a zpřístupnění objektů včetně tvrzí Bouda a Hůrka, ale také hlavním organizátorem vojensko-historické akce Cihelna, která pravidelně patří mezi největší akce v našem kraji. Martina Ráboně jsem za léta naší spolupráce poznal jako rovného chlapa, u kterého podaná ruka a vyřčený slib platil vždy bez mrknutí oka více než tisíce podpisů. Byl to člověk, který pro prvorepublikové pevnosti dýchal a zasvětil jim celý svůj život. Ten náhle vyhasl ve středu 8. prosince, ale odkaz Martina Ráboně přetrvá nejen v tvrzi Bouda po další generace, protože navrácení vzhledu vchodového srubu tvrze Bouda do roku 1938 byl jeho sen, který se splnil. Jsem rád, že jsme se s Martinem Ráboněm mohli za poslední roky opakovaně potkávat i při přátelských setkáních na Boudě a posunuli její rozvoj celou řadou úspěšných projektů. Tím posledním byla nedávno dokončená obnova vstupního objektu, před kterým jsme si naplánovali a slíbili pokračování naší spolupráce. K té už bohužel vlivem osudu za účasti Martina Ráboně nedojde, ale naší povinností je společně s kolegy ze spolků, organizací a muzeí dotáhnout všechny rozdělané projekty, které měl, protože tím můžeme nejlépe uctít jeho památku.

Martine, budete nám všem chybět.

Martin Netolick
Hejtman Pardubického kraje

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

důchodová reforma

Dobrý den, kdy předložíte návrh důchodové reformy? Sliboval jste to v březnu, a už jsme za polovinou. A už jste o ní jednal s opozicí, protože čím déle s ní začnete jednat, tím se celý proces oddaluje nebo hodláte shválit i bez ní a čekat, že až se karty obrátí, zase bude zrušena?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Evropští politici by měli konečně kousnout do kyselého jablka

19:09 Seďa (ČSSD): Evropští politici by měli konečně kousnout do kyselého jablka

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k postoji EU ke konfliktu na Ukrajině.