Hejtman Netolický svolal jednání o přivaděči k D35 z Dašic

26.11.2018 22:11 | Zprávy
autor: PV

Začátkem příštího měsíce bude zahájena stavba úseku D35 Časy – Ostrov. S tím souvisí i stavba přivaděče z Dašic, který je zároveň obchvatem Zminného. Přípravu této akce má na starosti Správa údržby silnic Pardubice. Hejtman Martin Netolický spolu s radním pro dopravu Michalem Kortyšem diskutoval se zástupci obce a SÚS o trasování této potřebné komunikace.

Hejtman Netolický svolal jednání o přivaděči k D35 z Dašic
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Netolický

„Před pár týdny jsem se setkal se zástupci Zminného, kteří mi přednesli připomínky k výstavbě přivaděče. Ty byly důvodem dnešního setkání, kde jsme si vyjasňovali trasování a postup realizaci celého projektu. Naším cílem je, aby se stavba uskutečnila bez zbytečných průtahů,“ sdělil Martin Netolický.

Při setkání starosta Dašic, pod které Zminné spadá, zmínil problémy, které jeho obec v současnosti tíží. „O tom, že je výstavba dálnice i přivaděče potřeba svědčí množství kolizí, které jsou na současné komunikaci. Jen od začátku listopadu došlo k šesti nehodám se zraněním. Dalším problémem je množství automobilů, které naší obcí projíždí. Denně se jedná o 2605 vozidel a z toho je 970 nákladních. Ve Zminném je to ještě více,“ odkazuje na data z roku 2016 starosta Dašic Petr Zikmund.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bartoš (Piráti): Přestřelka s prezidentem je trapná

6:02 Bartoš (Piráti): Přestřelka s prezidentem je trapná

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.