Hejtman Novák: Moravskoslezský kraj podpořil Colours of Ostrava a připravil zábavu pro děti

03.07.2015 13:27

Částkou téměř 1,3 miliony korun letos podpořil Moravskoslezský kraj hudební festival Colours of Ostrava. Kromě dotace samotného festivalu finančně přispěl ke konání dvoudenní hudební konference Czech Music Crossroads a pořídil odměny pro děti ve Family parku.

Hejtman Novák: Moravskoslezský kraj podpořil Colours of Ostrava a připravil zábavu pro děti
Foto: rep
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák
reklama

„Je skvělé, že věhlas Colours of Ostrava, který kdysi začínal v podstatě z ničeho, překročil hranice naší republiky a umí skvěle spojit publikum napříč generacemi. Festival je významnou kulturní událostí v našem kraji, který názorně dokazuje, že Ostrava není černý zbytek republiky, ale skutečně inspirativní místo, které stojí za to navštívit,“ říká hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

Moravskoslezský kraj letos připravil na festivalu zábavný doprovodný program pro děti i jejich rodiče ve Family parku. Na ploše 225 metrů čtverečních si budou moci nejmenší návštěvníci ve stanech mimo jiné vybarvovat omalovánky, skládat si z lega nebo originálních stavebnic z kvalitního dřeva. Kraj také společně s BESIPem připravil různé hry s dopravní tématikou: větší děti i jejich rodiče si mohou vyzkoušet třeba opilecké brýle, které simulují hladinu alkoholu v krvi, a s nimi projít dráhu mezi kužely nebo přelézat překážky. Každé dítě si odnese upomínkový předmět nebo odměnu. Na vše budou dohlížet zaměstnanci kraje, žáci, pedagogové i lidé z BESIPu.

Zájemci najdou propagační místo Moravskoslezského kraje také ve společném stánku v zóně města Ostravy. Zde mohou načerpat informace o památkách v kraji, možnostech výletů a trávení volného času. Připraveny jsou soutěže o vouchery na ubytování, golfové tréninky nebo vstupenky na výstavy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SPOLU podporujeme svobodné Bělorusko, tamní disidenty podpoříme dopisy

12:28 SPOLU podporujeme svobodné Bělorusko, tamní disidenty podpoříme dopisy

Koalice SPOLU vyjadřuje podporu politickým oponentům a disidentům v Bělorusku. Po setkání se Svjatla…