Hejtman Okleštěk: Do Prostějova vede nová silnice

10.09.2018 22:41

Téměř o měsíc dříve dokončil kraj rekonstrukci silnice mezi Prostějovem a Němčicemi nad Hanou. Oprava důležité spojnice přišla zhruba na dvě stě miliónů korun, čímž se jedná o největší letošní investici Olomouckého kraje v oblasti dopravy.

Hejtman Okleštěk: Do Prostějova vede nová silnice
Foto: Archiv LO
Popisek: Ladislav Okleštěk
reklama

Převážnou část nákladů pokryla dotace z Integrovaného regionálního operačního programu, necelých dvanáct miliónů pak hejtmanství uhradilo ze svého rozpočtu.

„Cesta mezi Prostějovem a Němčicemi je dalším úsekem silniční sítě, který jsme se rozhodli modernizovat. Chtěl bych dodavatelské firmě poděkovat za rychlou práci a lidem, kteří po nové cestě pojedou, popřát pohodovou a bezpečnou jízdu,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Páteřní komunikace mezi Prostějovem a Němčicemi nad Hanou byla ve špatném technickém stavu. Velké riziko pro motoristy představovaly zejména propadlé kraje vozovky. Kraj nechal už před časem opravit i navazující vozovku z Mořic. Rekonstrukce celého úseku tak probíhala  ve čtyřech etapách.

„Opravovali jsme více než jedenáct a půl kilometru silnice. Mimo samotného povrchu došlo i na obnovu podloží cesty, které má teď vyšší únosnost,“ popsal průběh stavebních prací vedoucí krajského odboru dopravy a silničního hospodářství Ladislav Růžička.

Kromě cesty prošly opravou také mosty přes silnici I/46 a přes Určický potok. Třetí v pořadí přes říčku Hanou čeká demolice. Na jeho místě vyroste zbrusu nový most.

„Technici při provádění prací zjistili špatný stav železobetonových nosníků starého mostu.  Teď se zpracovává projektová dokumentace, a co nejdříve bude zahájena výstavba nového mostu. Hotový by měl být do příštího května,“ doplnil vedoucí krajského odboru investic Miroslav Kubín.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hlubuček (STAN): Na Letné vznikla nová vyhlídka

14:56 Hlubuček (STAN): Na Letné vznikla nová vyhlídka

Jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst na Letné prošlo celkovou úpravou. Blátivý sešlapaný prostor…