Hejtman Okleštěk: V prostějovské nemocnici vzniká zařízení pro seniory

26. 9. 2018 19:06

Prezident Zeman v úterý dopoledne zamířil do Šumperka na setkání s klienty tamní organizace Pontis, která patří mezi největší poskytovatele sociálních služeb v regionu. Prezident tam vyzval hejtmany k podpoře zařízení, která pečují o seniory.

Hejtman Okleštěk: V prostějovské nemocnici vzniká zařízení pro seniory
Foto: Archiv LO
Popisek: Ladislav Okleštěk
reklama

„Opakovaně tlačím na hejtmany jednotlivých krajů, aby podporovali budování domovů pro seniory. Sám jsem ve Vatikánu nechal požehnat základní kameny dvou takových zařízení. Jedno z nich už stojí na jižní Moravě a nese jméno papeže Františka,“ uvedl prezident Miloš Zeman.

Řeč byla také o hospicích. Olomoucký kraj má jako jeden z prvních vlastní koncepci paliativní péče. „Materiál, který jsme vypracovali společně s odborníky i zástupci organizací poskytujících paliativní péči, se zabývá všemi druhy této služby od ambulantní přes mobilní až po lůžkovou. Právě takové oddělení v současnosti budujeme v prostějovské nemocnici,“ sdělil hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Prezident se odpoledne vydá do Luboměře pod Strážnou. Tady ho čeká setkání s obyvateli obce, která byla v roce 2016 vyčleněná z Vojenského výcvikového prostoru Libavá. Pojede také do Přerova, kde rovněž podebatuje s veřejností. 

Ve středu zavítá hlava státu do Mikulovic na Jesenicku. Návštěvu regionu završí na Pradědu diskuzí s hejtmany Olomouckého a Moravskoslezského kraje na téma mezikrajské spolupráce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KDU-ČSL: Chceme sjednotit tankovací pistole na LPG

20:43 KDU-ČSL: Chceme sjednotit tankovací pistole na LPG

V současné době existuje v EU několik druhů zcela odlišných plnících pistolí pro tankování LPG. V pr…