Hejtman Petera: Starostové budou moci hovořit do integrace dopravy

12.05.2015 18:11 | Zprávy
autor: PV

Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD) vyhověl žádosti klubu zastupitelů za TOP 09 a STAN, aby se starostové středočeských obcí a měst mohli přímo podílet na procesu integrace pražské a středočeské hromadné dopravy. Dohodl se tak s předsedou klubu TOP 09 a STAN Věslavem Michalikem (TOP 09 a STAN).

Hejtman Petera: Starostové budou moci hovořit do integrace dopravy
Foto: Redakce
Popisek: Ing. Miloš Petera, ČSSD, hejtman, předseda středočeské ČSSD

Pro přípravu integrace pražské a středočeské dopravy byla stanovena pracovní skupina, která se schází neformálně. Má šestnáct členů a je složena ze čtyř zástupců samosprávy a čtyř úředníků a to jak ze Středočeského kraje, tak i z Hlavního města Prahy. Za Středočeský kraj je zde hejtman Miloš Petera, náměstek pro regionální rozvoj Karel Horčička (ČSSD), náměstek pro finance Jiří Peřina (ČSSD) a předseda výboru pro dopravu Ivan Cinka (KSČM). Obdobné složení je i na straně Magistrátu hl. města Prahy.

Usnesením Rady Středočeského kraje a Rady hl. města Prahy byla ustanovena také řídící skupina, která bude schvalovat jednotlivé kroky vedoucí k integraci pražské a středočeské dopravy. Tato skupina se poprvé sejde v průběhu května. „S panem Michalikem jsme se dohodli, že budou vybráni dva zástupci z řad starostů, které jmenuji poradci hejtmana pro integraci dopravy. Jeden z nich se bude moci účastnit jednání pracovní skupiny pro integraci dopravy a druhý bude moci docházet na jednání řídící skupiny,“ uvedl hejtman Miloš Petera a dodal: „jsem přesvědčen, že zkušenosti a názory starostů středočeských obcí a měst budou při procesu integrace velkým přínosem. Jsem rád, že jsem mohl touto cestou klubu zastupitelů TOP 09 a STAN vyjít vstříc.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…