Hejtman Půta: Branný závod by se měl rozšířit na celé území kraje

13.05.2018 20:33

Hejtman odstartoval 1. ročník branného závodu Okolo Kristýny.

Hejtman Půta: Branný závod by se měl rozšířit na celé území kraje
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Libereckého kraje Martin Půta (SLK)

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta jako čestný host odstartoval 1. ročník branného závodu Okolo Kristýny, který byl určen pro smíšená družstva žáků druhého stupně základních škol mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko. Připravilo jej Krajské vojenské velitelství Liberec ve spolupráci s městem Hrádek nad Nisou. Závod je organizován v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS) a je podporován Sekcí obranné politiky státu Ministerstva obrany, Českou obcí legionářskou a Kempem Kristýna.

„Chtěli bychom závod do budoucna za Liberecký kraj více podpořit, protože se předpokládá rozšíření na celé území kraje,“poznamenal hejtman Půta s tím, že by do krajského kola věnovali například drobné ceny pro účastníky či vítěze.

Branný závod Okolo Kristýny podle pořadatelů neslouží k propagaci armády, ale k šíření myšlenky obrany České republiky.  Na čtyřkilometrovém úseku soutěžilo celkem 25 tříčlenných družstev. „Při čekání na start nebo po doběhnutí do cíle se soutěží děti mohly pobavit při doprovodném programu,“ uvedl pplk. Rostislav Bolek. Přijeli vojenští psovodi i hasiči z Hrádku nad Nisou.  

Soutěžícím dětem popřál hejtman hezké zážitky při plnění jednotlivých disciplín a šťastný návrat do cíle. Jemu se to při posledním branném závodě se spolužáky nepodařilo a ztratili se v okolí Jinolic. „Zastřílíte si, hodíte granátem a pro někoho to možná bude inspirací pro budoucí volbu povolání. V rámci profesionální armády je spousta příležitostí pro kluky, kteří mají rádi například techniku,“ zmínil Martin Půta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Autenticita Jaroslava Kubery byla hodna obdivu

22:33 Pekarová Adamová (TOP 09): Autenticita Jaroslava Kubery byla hodna obdivu

Komentář na facebookovém profilu k úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery