Hejtman Půta: Jan Korytář přednesl u soudu řadu spekulací

21.05.2019 19:46

Vyjádření Martina Půty, hejtmana Libereckého kraje, k dnešnímu průběhu soudu

Hejtman Půta: Jan Korytář přednesl u soudu řadu spekulací
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Libereckého kraje Martin Půta (SLK)
reklama

Dnes u soudu vypovídali dva důležití svědci. Jan Korytář v několika případech vypovídal v rozporu s tím, co řekl v přípravném řízeni (kde například sdělil, ze neví o tom, ze by v souvislosti s dotačním projektem byl na kohokoliv činěn nátlak, zatímco dnes označil za nátlak to, ze jsem na jednání regionální rady projekt podpořil). Přednesl u soudu řadu spekulací, informaci od blíže nespecifikovaných nebo anonymních zdrojů i vyslovených lží (například to, že před rozhodným jednáním regionální rady jejím členům nevolal, nebo to, ze mě informoval o skutečnosti, že o projekt opravy kostela se zajímá BIS). Na některé detaily si vzpomínal překvapivě přesně, jiné si vůbec nevybavoval.

Pokud jde o zatahování mého soukromí do této trestní kauzy, k němuž se uchýlil v závěru své výpovědi, nebudu ho komentovat. Ale mrzí mne, že se po sérii vlastních politických neúspěchů snížil k útokům v osobní rovině.

Bývalý předseda Úřadu regionální rady Ing. Zdenek Vašák pak u soudu potvrdil, že bez pečlivé finální kontroly projektu by dotace nebyla zadavateli proplacena. Není tedy pravda, jak se dřive psalo, že vyplacení evropských peněz zabránil zásah policie. Stejně jako již vyslechnutí členové Regionální rady potvrdil, že ani jeho jsem v souvislosti s tímto ani jiným projektem nijak neovlivňoval a že projekt opravy kostela označil samotný liberecký magistrát za prioritní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mračková Vildumetzová (ANO): Nový dotační program na podporu prevence proti suchu

7:37 Mračková Vildumetzová (ANO): Nový dotační program na podporu prevence proti suchu

Komentář na facebookovém profilu k opatřením proti klimatickým změnám.