Hejtman Půta: Původně jsem si začátek nového roku představoval klidnější

03.01.2020 8:32

Komentář na facebookovém profilu k jednání s dopravcem Arriva

Hejtman Půta: Původně jsem si začátek nového roku představoval klidnější
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Libereckého kraje Martin Půta (SLK)
reklama

Původně jsem si začátek nového roku představoval klidnější, ale dnešní schůzka s ředitelem dopravce ARRIVA vlaky Danielem Adamkou byla nutná, důležitá a potřebná.

Společně s HONZA Sviták jsme požadovali termíny, ve kterých budou odstraněny problémy, které na Ještědské železnici i po dvou týdnech přetrvávají.

Podle informací dopravce zajistí nový odbavovací systém od 15.1. jistotu odbavení cestujících, informační systém a hlášení zastávek v češtině budou fungovat do konce tohoto týdne a ve stejném termínu zajistí dopravce také české nápisy ve vozech.

Oprávněně namítnete, že tyhle záležitosti jsou v podmínkách uzavřené smlouvy mezi Liberecký kraj a dopravcem. Souhlasím. Právě proto jsme pana Adamku informovali o tom, že kraj uplatní sankce za nedodržování standardů. První sankce budou vyměřeny už za měsíc prosinec 2019. Dodržování jízdních řádů se podle dostupných informací v posledním týdnu dostalo na běžnou úroveň. Pokutovat se bude v dalších měsících stejně standardně, jako v případě všech ostatních smluv na autobusovou a železniční dopravu, kterou kraj objednává a financuje.

Cestující, kteří nemohli využít k nákupu jízdenek svoji OPUSCARD, zdvořile žádám o to, aby se obrátili na společnost KORID a dražší jízdné jim bude kompenzováno.

Pevně věřím, že k dosažení stavu doptav v souladu s uzavřenou smlouvou dojde co možná nejdříve. A slova o možné výpovědi ze smlouvy budou jen popisem možného krajního řešení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konečná (KSČM): Pacienti budou mít lepší práva a přístup k léčbě

4:33 Konečná (KSČM): Pacienti budou mít lepší práva a přístup k léčbě

Vyjednávání o nařízení týkající se společné práce na hodnocení zdravotnických technologií (HTA) bylo…