Hejtman Schrek: Kraj Vysočina daruje milion korun na pomoc Turecku a Sýrii po ničivém zemětřesení

15.03.2023 22:59

Zastupitelstvo Kraje Vysočina schválilo na svém březnovém zasedání humanitární dar ve výši jeden milion korun na pomoc oblastem zasaženým ničivým zemětřesením v Turecku a Sýrii.

Hejtman Schrek: Kraj Vysočina daruje milion korun na pomoc Turecku a Sýrii po ničivém zemětřesení
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Vítězslav Schrek

„Po podpisu darovací smlouvy pošle peníze na účet Charity Česká republika, která je jednou ze čtyř nejvýznamnějších humanitárních organizací, která přímo na místě katastrofy aktivně působí. Chceme tímto krokem vyjádřit solidaritu s postiženými oblastmi a prostřednictvím finančního daru se podílet na pomoci obyvatelům zasaženého území,“ přiblížil hejtmana Kraje vysočina Vítězslav Schrek.

Už v minulosti pomáhal kraj při živelných katastrofám, ať už v tuzemsku nebo v zahraničí. Například v roce 2021 zaslal 10 milionů korun na odstraňování škod a následnou obnovu po ničivém tornádu na jižní Moravě, v roce 2016 daroval do Zakarpatí 900 000 korun jako pomoc při mimořádné kalamitě způsobené silným krupobitím, orkánem a následnými povodněmi.

Pozn.: Na začátku února zasáhlo oblast jižního Turecka a severní Sýrie několik velmi silných zemětřesení. Tato živelní pohroma způsobila, jak obrovské ztráty na životech, tak i velké škody na veřejné infrastruktuře a majetku tamějších obyvatel.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

spalovací motory

Kéž by se vám podařilo zrušit zákaz spalovacích motorů, ale upřímně, věříte tomu, že se vám to podaří? Jak toho chcete docílit? Zatím to nevypadá, že by EU chtěla zákaz zrušit. Nejsou to z vaší strany jen plané sliby před volbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ODS: Europoslanci Vondra a Vrecionová s Ondřejem Krutílkem v Pardubickém kraji

15:14 ODS: Europoslanci Vondra a Vrecionová s Ondřejem Krutílkem v Pardubickém kraji

Alexandr Vondra, Veronika Vrecionová a Ondřej Krutílek se vydali minulý týden do Pardubického kraje.…