Hejtman Schrek: Pro Ukrajinu chystáme sanitky, autobusy, vybavení letiště a elektrocentrály

16.01.2023 13:21 | Tisková zpráva

Hejtman Vítězslav Schrek jednal s ministrem zahraničních věcí o další pomoci Ukrajině.

Hejtman Schrek: Pro Ukrajinu chystáme sanitky, autobusy, vybavení letiště a elektrocentrály
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Vítězslav Schrek

Hejtmana Kraje Vysočina Vítězslav Schrek a náměstkyni pro oblast regionálního rozvoje Hanu Hajnovou přijal tento týden ministr zahraničních věcí Jan Lipavský. „Probrali jsme možnosti a rozvoj spolupráce mezi Krajem Vysočina a naším partnerským regionem Zakarpatskou oblastí Ukrajiny. Předseda Zakarpatské oblastní rady Volodymir Čubirko ministra informoval o aktuálních číslech tzv. vnitřních vysídlenců z východních částí Ukrajiny. Aktuálně jich na území Zakarpatí pobývá cca 450 tisíc. Zakarpatí se potýká s problémem zajištění ubytování, jídla, zdravotní péče, práce, s fungováním škol a dalšími,“ popsal hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Podle informací hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka v loňském roce Vysočina investičně podpořila např. rekonstrukci objektu bývalého internátu v Užhorodě. Ten dnes slouží k ubytování uprchlíků z východní části Ukrajiny. Od jara loňského roku kraj zorganizoval prostřednictvím dobročinného fondu ViZa desítku humanitárních dodávek nejen s potravinami, zdravotnickým materiálem, hygienickými potřebami nebo oblečením, ale především s elektrocentrálami, daroval vyřazené sanitky, dodávky a autobusy. Kraj Vysočina v současné době pomáhá s převozem humanitární pomoci na Zakarpatí i dalším krajům.

„Aktuálně je ze strany Kraje Vysočina připravován na Ukrajinu transport vyřazených sanitních vozů a autobusů, vybavení pro obsluhu letiště v Užhorodě a stále chybějících elektrocentrál,“ doplnil hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Pracovního jednání na ministerstvu zahraničních věcí se zúčastnil také Tomáš Kopečný, nově jmenovaný vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny. „Zástupci Zakarpatí přivítali možnost okamžitého přímého jednání a informovali zmocněnce o konkrétních možnostech společných projektů, které mají pomoci zvládnout obnovu infrastruktury v jejich regionu,“ uvedla náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Hana Hajnová.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

frakce

Tomu nerozumím.Frakce kterou založili Babiš Orbán a spol.nebudou mít žádny vliv Evr.Parlamentu ale můžou ohrozit a jsou nebezpečím pro Evropu

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hájek (STAN): Naším cílem musí být najít ředitele leadery, ne jen “nějaké” ředitele

18:12 Hájek (STAN): Naším cílem musí být najít ředitele leadery, ne jen “nějaké” ředitele

Školu dělá ředitel – pravda, která byla už mnohokrát potvrzena praxí. V dnešních podmínkách se od ře…