Hejtman Šimek: Lidé jsou to nejcennější, co každý kraj má

11. 7. 2017 6:28

Stejně jako v předchozích letech bude i v letošním roce udělena významným osobnostem našeho regionu Cena Jihomoravského kraje. Návrhy mohou podávat zastupitelé, obce, spolky, ale i jednotliví obyvatelé kraje až do 31. července.

Hejtman Šimek: Lidé jsou to nejcennější, co každý kraj má
Foto: archiv hejtmana
Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek (ANO)

„Udělením Ceny Jihomoravského kraje zastupitelstvo oceňuje vynikající zásluhy o rozvoj kraje, hrdinské a jiné výjimečné činy osobností, které se na jižní Moravě narodily nebo zde žijí a působí. Takovýchto osobností má jižní Morava mnoho, o čemž svědčí seznam oceněných z minulých let. Lidé jsou to nejcennější, co každý kraj má a tato cena je formou poděkování a zároveň zviditelnění jejich práce a životních příběhů,“ řekl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Podané návrhy na udělení této ceny shromažďuje vedoucí odboru vnějších vztahů. Cena se uděluje od roku 2004, po rozhodnutí krajského zastupitelstva. K jejím držitelům patří mj. Hana Zejdová (v roce 2004), Karel Kašpárek (v roce 2005), Yvetta Hlaváčová (v roce 2006), Jiří Netík (v roce 2007), David Kostelecký (v roce 2008), Jiří Škrla (v roce 2009), Václav Věžník (v roce 2010), Alena Štěpánková Veselá (v roce 2011), Jožka Černý, Zdeněk Rotrekl a Miroslava Knapková v roce 2012, sourozenci Hana a Petr Ulrychovi či Jan Smolík v roce 2013, Jiří Daler a Armin Delong v roce 2014, Emil Boček či Karol Divín v roce 2015 a loni například Jan Slabák.

Plné znění zásad udílení Ceny Jihomoravského kraje je zveřejněno ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubická TOP 09 odmítla vstup do koalice s ANO

5:37 Pardubická TOP 09 odmítla vstup do koalice s ANO

Místní výbor TOP 09 Pardubice neschválil koaliční smlouvu a rozhodl, že strana za stávajících podmín…