Hejtman Šimek: Navýšení dotace na MOTO GP považuji za krok správným směrem

10.06.2019 21:32 | Zprávy
autor: PV

Po mnoha jednáních dnes vláda znovu otevřela téma dofinancování zalistovacího poplatku na Grand Prix ČR. Vedení kraje bylo informováno o rozhodnutí, že v letošním roce přidá ze státního rozpočtu prostřednictvím dotace z ministerstva pro místní rozvoj 55 milionů korun (původně schválených 39 + 16).

Hejtman Šimek: Navýšení dotace na MOTO GP považuji za krok správným směrem
Foto: archiv hejtmana
Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek (ANO)

„Chtěl bych poděkovat vládě, že na základě argumentů, které jsme v posledních měsících k financování Moto GP předkládali ministrům, se nakonec toto téma znovu dostalo na program jejího jednání. Je to dobrý signál pro všechny, kteří za zachování Velké ceny v Brně a v České republice bojují. Město i kraj na konci června schválí navýšení stávající podpory celkově o 5 milionů korun, a to společně s částkou 55 milionů od státu pokryje převážnou část zalistovacího poplatku. Nicméně jsme i nadále připraveni jednat zejména o systémové podpoře tohoto prestižního závodu,“ dodal hejtman Šimek.

„Před několika týdny to vypadalo, že je Grand Prix ČR ve slepé uličce. Jsem přesvědčena, že jednat a diskutovat má vždycky smysl a jsem velmi ráda, že se nám podařilo vládu přesvědčit. A je potřeba také poděkovat týmu v čele s Petrem Vokřálem, kteří problematice financování MOTO GP v uplynulém období věnovali mnoho úsilí. Moto GP svým významem přesahuje hranice jižní Moravy, jde o akci na úrovni ČR, to je potřeba si znovu připomínat. Proto tento krok vidím jako dobrou zprávu do budoucna, a to nejen pro Velkou cenu. I na základě této zkušenosti věřím, že i moje rozhodnutí ukončit od července svoje působení jako náměstkyně hejtmana a soustředit se zejména na komunikaci kraje s parlamentem a vládou i v dalších tématech, je správné a užitečné,“ řekla náměstkyně hejtmana Taťána Malá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jeroným Tejc byl položen dotaz

Co se stane s majetkem, který bude pocházet z trestné činnosti, a který zabavíte?

Zaráží mě taky, že uvádíte, že budete moci zabavit majetek, který bude podezřelý. Neměl by být zabaven jen ten, u kterého je jisté, že pochází z trestné činnosti? Proti tomu nic nemám, ale pokud jde jen o podezření, nebude to pak snadno zneužitelné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Balaštíková (ANO): Okopávat kotníky, strašit dluhem. Osvědčená taktika ODS

22:14 Balaštíková (ANO): Okopávat kotníky, strašit dluhem. Osvědčená taktika ODS

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ODS.