Hejtman Šimek: První letadlo s humanitární pomocí již bylo vypraveno, chystá se naplnění druhého

28.02.2020 9:41 | Zprávy
autor: PV

Zastupitelé Jihomoravského kraje schválili pomoc partnerským regionům ve formě věcného daru v celkové hodnotě přibližně jednoho milionu korun.

Hejtman Šimek: První letadlo s humanitární pomocí již bylo vypraveno, chystá se naplnění druhého
Foto: archiv Jihomoravského kraje
Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Konkrétně se jedná o čínské provincie Guangdong, Hainan a Hebei, se kterými má Jihomoravský kraj navázánu přátelskou spolupráci. Z této finanční pomoci kraje bude pořízen zdravotnický materiál, především respirátory nebo ochranné oděvy, v souvislosti s epidemií koronaviru Covid-2019 v Číně.

„Jsem rád, že se Jihomoravský kraj připojil k iniciativě dalších našich krajů a můžeme našim partnerským regionům v Číně tímto způsobem pomoci. Jedná se společné aktivity Asociace krajů ČR, Ministerstva zahraničí a prezidentské kanceláře. První letadlo s humanitární pomocí již bylo vypraveno a chystá se naplnění druhého,“ uvedl hejtman Bohumil Šimek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Zadlužení státu

Dost často se mluví o zadlužení státu. Mě by zajímalo, jak je to se splacením takového dluhu? Je nějak omezená? Co hrozí, když se nesplatí? Státní bankrot? A kde se vůbec přesně berou ty peníze, které si stát půjčuje? Děkuji za vysvětlení

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fořt (SPD): Proč platí restauratéři v Praze 1 za zahrádky dvakrát?

11:17 Fořt (SPD): Proč platí restauratéři v Praze 1 za zahrádky dvakrát?

Městská část Praha 1 při přidělování povolení na zahrádky uplatňuje špatný postup.