Hejtman Šimek: Spolupráce s Dolním Rakouskem nezůstává jen kusem papíru

15.01.2018 7:39 | Zprávy
autor: PV

Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek podepsal v St. Pöltenu Pracovní program spolupráce s Dolním Rakouskem na léta 2018-2021. Program, konkretizující Dohodu o spolupráci, uzavřenou v září 2002 ve Znojmě, spolu s ním podepsali dolnorakouská hejtmanka Johanna Mikl-Leitnerová, jihočeská hejtmanka Ivana Stráská a náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Franěk.

Hejtman Šimek: Spolupráce s Dolním Rakouskem nezůstává jen kusem papíru
Foto: archiv hejtmana
Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek (ANO)

Přítomni podpisu byli v areálu Zemského domu v St. Pöltenu také Alexander Grubmayr, velvyslanec Rakouska v ČR a za Velvyslanectví ČR ve Vídni Jakub Novák, chargé d´affaires. „Dnešní podpis potvrzuje skutečnost, že navázaná spolupráce tří krajů České republiky se spolkovou zemí Dolní Rakousko nezůstává pouze kusem papíru. Těší mne, že se nám ji daří naplňovat konkrétními společnými aktivitami v řadě oblastí,“ uvedl hejtman Bohumil Šimek.

Pracovní program se týká celkem třinácti oblastí, mj. vodního hospodářství, dopravy či ochrany před katastrofami. Současně s Pracovním programem byla podepsána Dohoda o spolupráci v oblasti zdravotnické záchranné služby mezi Dolním Rakouskem a uvedenými třemi kraji České republiky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Česká pirátská strana byl položen dotaz

Proč

Mne by zajímalo proč až teď prosazujete věci které jste mohli udělat jak jste byly ve vládě /rodičak atd./Děkuji .Mamlas

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peštová (ANO): Odešli ti, kteří byli dosazeni

20:05 Peštová (ANO): Odešli ti, kteří byli dosazeni

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…