Hejtman Šimek: Úcta patří všem, kteří se boje za porážku fašistického Německa aktivně účastnili

3. 4. 2017 16:20

Čtyřem desítkám válečných veteránů předal v pondělí 3. dubna 2017 v brněnském sídle kraje hejtman Bohumil Šimek zlaté medaile a zlaté pamětní medaile Jihomoravského kraje za mimořádné zásluhy v aktivním odboji proti okupačním vojskům za 2. světové v.

Hejtman Šimek: Úcta patří všem, kteří se boje za porážku fašistického Německa aktivně účastnili
Foto: archiv hejtmana
Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

„Dnešním slavnostním dnem alespoň symbolicky oceníme osobní nasazení československých veteránů v bojích za porážku fašistického Německa a osvobození naší republiky. Úcta a obdiv patří všem, kteří se tohoto boje aktivně účastnili. Nesmíme opomenout ani domácí odboj. Mnozí z Vás se domácího odboje aktivně účastnili ať už jako členové partyzánských skupin, nebo lidé, kteří nebyli do partyzánského hnutí přímo zapojeni, ale s obrovskou dávkou hrdinství partyzánům pomáhali,“ zaznělo v úvodním projevu hejtmana.

Tento slavnostní akt se uskutečnil v zasedacím sále Zastupitelstva Jihomoravského kraje za přítomnosti rodin a nejbližších oceňovaných veteránů. Spolu s hejtmanem Šimkem předal veteránům medaile zástupce Krajského vojenského velitelství Brna major Martin Blecha.

Sdružení válečných veteránů (SVV) České republiky od roku 1992 sdružuje vojačky i vojáky v činné službě a v záloze ¦ účastníky válečných a riskantních operací v zahraničí. Jedním z hlavních úkolů SVV je řešení sociálních, zdravotních, pracovně-právních problémů svých členů a nabízí pomoc při vytváření účinného celospolečenského systému, který bude schopen řešit problémy válečných veteránů.

Více informací o SVV naleznete na: www.legionar.org.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): 17. listopad pro mě není jen zapálení svíčky na Národní třídě

11:09 Skopeček (ODS): 17. listopad pro mě není jen zapálení svíčky na Národní třídě

Komentář na facebookovém profilu k výročí 17. listopadu 1989