Hejtman Šimek: Zábavní vědecký park VIDA! přivítal miliontého návštěvníka

25.01.2019 19:16

25. ledna 2019 přivítal zábavní vědecký park VIDA! miliontého návštěvníka. Stala se jím Adriana Pertlová z Brna. Do VIDA! přišla se svou dcerkou a s kamarádkou.

Hejtman Šimek: Zábavní vědecký park VIDA! přivítal miliontého návštěvníka
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek (BPP, zvolen za hnutí ANO)

Mezi gratulanty, kteří jubilejní návštěvnici předali roční vstupenku a dárky, byl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek a ředitel VIDA! Lukáš Richter. VIDA! science centrum provozuje příspěvková organizace Jihomoravského kraje.

„Jsem rád, že jsem dnes mohl přivítat miliontého návštěvníka VIDA! science centra. VIDA! má za sebou čtyři roky existence a už nyní patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce celého kraje. Je vidět, že centrum ve své snaze o spojení zábavy a poučení přichází se stále novými nápady a projekty. Kraj se podpoře vědy a výzkumu věnuje dlouhodobě, a proto bude mít toto zábavní vědecké centrum od nás vždy zelenou. Přeji centru další statisíce spokojených návštěvníků,“ řekl Bohumil Šimek, hejtman Jihomoravské kraje.

„Snažíme se návštěvníkům přinášet stále něco nového. Od února budeme například promítat nový 3D film Oceány: Naše modrá planeta. Nové je i naše představení pro nejmenší návštěvníky Albatros, které uvádíme v Divadle vědy. V červnu chystáme otevření venkovní expozice a v průběhu roku obměníme naši dočasnou výstavu. Záleží nám na tom, aby si naši návštěvníci svět poznání opravdu užili,“ sdělil Lukáš Richter, ředitel VIDA!

Stotisící návštěvník vstoupil do budovy zábavního vědeckého parku VIDA! dne 4. června 2015, půlmiliontý pak 29. března 2017. Jen v roce 2018 zavítalo do VIDA! 259 000 lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zábranský (Piráti): Praha motivuje městské části k opravám bytů, vyčlenila na ně 500 milionů

22:41 Zábranský (Piráti): Praha motivuje městské části k opravám bytů, vyčlenila na ně 500 milionů

Hlavního město vyčlenilo 500 milionů korun z Fondu rozvoje dostupného bydlení na podporu městských č…