Hejtman Štěpán: Činnost dobrovolných hasičů je nezastupitelná

14.08.2018 20:50

Královéhradecký kraj přispěje na pořízení nové techniky pro dobrovolné hasiče. Téměř 16,5 milionu korun si má mezi sebou rozdělit 24 jednotek požární ochrany. Hodnota všech projektů je více než 60 milionů korun. Udělení dotace musí ještě schválit krajské zastupitelstvo na svém zářijovém zasedání.

Hejtman Štěpán: Činnost dobrovolných hasičů je nezastupitelná
Foto: kr-kralovehradecky.cz
Popisek: Jiří Štěpán

„Cílem tohoto programu je zvýšení akceschopnosti jednotek požární ochrany, které zřizují jednotlivé obce a města v našem kraji. Ve většině případů budou s pomocí dotace pořízeny nové automobily, někde se rozhodli postavit novou hasičskou zbrojnici,“ řekl radní Pavel Hečko odpovědný za oblast regionálního rozvoje, grantů a dotací.

„Dobrovolní hasiči organizují ve svých obcích a městech různé společenské aktivity, starají se kulturní život i o bezpečnost obyvatelstva. Jejich dobrovolnická činnost je nezastupitelná. Svůj volný čas věnují také dětem a mládeži, učí je týmové spolupráci a jejich výchovná činnost působí i jako prevence negativních jevů,“ vyzdvihl hejtman Jiří Štěpán, který je odpovědný za fungování Integrovaného záchranného systému.

Do dotačního programu bylo celkem podáno 24 žádostí. Kritéria splnily všechny a byly proto Radou doporučeny Zastupitelstvu Královéhradeckého kraje ke schválení. Žadateli jsou Bílé Poličany, Hlušice, Zdobín, Libňatov, Rudník, Lánov, Ohnišov, Hejtmánkovice, Lhoty u Potštejna, Slatiny, Roudnice, Černý Důl, Dolní Brusnice, Borohrádek, Chvalkovice, Bernartice, Železnice, Skuhrov nad Bělou, Vlčkovice v Podkrkonoší, Kostelec nad Orlicí, Slatina nad Zdobnicí, Lázně Bělohrad, Lično a Horní Olešnice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtmanka Stráská: Dráha na letišti v Plané bude zprovozněna dříve

22:36 Hejtmanka Stráská: Dráha na letišti v Plané bude zprovozněna dříve

Vedení Jihočeského kraje se dohodlo se zástupci společnosti Hochtief, která je zhotovitelem stavby M…