Hejtman Štěpán: Kraj začíná jezdit ekologicky. Pořídil první tři elektromobily

03.06.2020 16:47 | Zprávy
autor: PV

Královéhradecký kraj nakoupil v rámci projektu AUTA KHK - Alternativní, udržitelné, trendy automobily pro Královéhradecký kraj tři nové elektromobily Nissan Leaf včetně dobíjecích stanic za více jak 2,6 milionu korun.

Hejtman Štěpán: Kraj začíná jezdit ekologicky. Pořídil první tři elektromobily
Foto: kr-kralovehradecky.cz
Popisek: Jiří Štěpán

Využívat je budou zaměstnanci krajského úřadu při služebních cestách. Na pořízení se finančně podílel Královéhradecký kraj a Státní fond životního prostředí ČR.

„Pro Královéhradecký kraj to znamená vůbec první projekt tohoto typu. Chceme tímto krokem nejen snížit provozní náklady automobilů v rámci krajského vozového parku, ale také zvýšit bezpečnost zaměstnanců. V neposlední řadě má tento projekt pozitivní vliv na životní prostředí, jelikož automobily mají nulové emise. Průběžně budeme hodnotit provoz elektromobilů a je pravděpodobné, že v budoucnu pořídíme i další,“ řekl hejtman Jiří Štěpán.

Elektromobily budou parkovat v parkovacím domě RegioCentrum, kde budou tři parkovací místa s dobíjecími stanicemi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

A ví se, jak tedy prezident odpověděl?

Myslím na tu otázku, co zde citujete? https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Hrncir-SPD-Jeden-z-deniku-pise-ze-se-student-zeptal-na-Pavlovo-udajne-clenstvi-v-KSC-790489 Dá se někde najít odpověď? Petra

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

TOP 09: Jsme hrdí na naše senátory Rychlíka a Růžičku

4:32 TOP 09: Jsme hrdí na naše senátory Rychlíka a Růžičku

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu.